рус eng укр
в Украине
Національна спілка фотохудожників України
горячая новость:20 лютого День Пам'яті Героїв Небесної Сотні!
Персона / Персона
22 февраля 2018

     


Коли мій старший брат закінчив бібліотечний інститут, в Харкові саме відкривалося телебачення. А він займався фотографією і, подавши роботи на конкурс, став оператором Харківського ТБ. Готувався я вступати до Харківського авіаційного інституту, але братові книги про ВДІК, про фотографію спонукали зайнятися фотографією. Закінчив школу, думав на режисуру податися, але захоплення фотографією перемогло. Щоб вступити, треба було мати два роки робочого стажу. Почав працювати в Харкові: спершу в ляльковому театрі освітлювачем, робітником сцени, хотіли з мене зробити ляльковода, відмовився і перейшов на телебачення, працював освітлювачем, помічником, а потім асистентом режисера. З першого разу не вступив, і тільки наступного, 1967 року, мене прийняли у ВДІК. Курсову роботу знімали за оповіданням Шукшина "Мікроскоп". Майя Булгакова, яка в нас знімалась, щодня приносила коньяк, цукерки, цигарки "Мальборо". На той час це було щось неймовірне, а вона: "Хлопці, в мене чоловік багатий, пригощайтесь".

22 февраля 2018

8 февраля в Одесском художественном музее открылась фото­выставка Александра Синельникова «Окружающая реальность». 

Экспозиция состоит из нескольких мини-выставок и небольших серий, где кроме результата поездок по городам и странам, можно  увидеть одесский колорит, жанровые сцены, портреты и, конечно же, котов, а также то, что последнее время привлекает автора – это тени, отражения и абстрактные фрагменты, которые выглядят очень реалистично.

24 декабря 2017
Буває, похвалю красивий чи оригінальний знімок якогось фотомайстра, і чую у відповідь: «Це не дивно, адже у нього/неї – такий дорогий фотоапарат». Тим, хто вважає, що мистецька цінність фото залежить від вартості знімального обладнання, мені так і кортить дати в руки найкрутішу фотокамеру і відправити о четвертій годині ранку на Коломийське озеро. Хай спробують сфотографувати його так, як це робить Ярема Проців.
02 мая 2017
все новости
20 октября 2016

“Це улюблена робота й життя”, – тисмениччанин Тарас Дутка, який виграв у фотоконкурсі від “Вікіпедії”

Світлина обсерваторії на Чорногорі Тараса Дутки з Тисмениці, що на Франківщині, ввійшла у ТОП-10 фотоконкурсу для Вікіпедії. Тарас мріяв про професію художника ще будучи учнем та впевнено ішов до своєї мети, пише “Вежа”.
02 августа 2016

УКРАИНСКИЙ ФОТОГРАФ О СЪЕМКАХ ДЛЯ NY TIMES, РАБОТЕ В США И КАПРИЗАХ ЗНАМЕНИТОСТЕЙ

Саша Маслов - украинский фотограф, который вот уже 7 лет работает в США и сотрудничает с такими изданиями как New York Times и Wall Street Journal, и (помимо всего прочего) фотографирует известных людей: от Тома Форда и Марка Стронга до Риз Уизерспун и Алессандро Барикко. О первых заказах, сложностях профессии, разницах в работе между Украиной и США, он рассказывает bit.ua
24 апреля 2016

Інтервью Ярослава Голубчика у Хмельницькому музеї фотографії.

Хмельничан вчили друкувати фотокартки давнім методом ціанотипії. Таку технологію до нашого міста привіз киянин Ярослав Голубчик. Разом з тим у музеї-студії фотомистецтва представив власні світлини. Апаратуру, за допомогою якої виготовляє фото, також прихопив.
14 апреля 2016

Оккупированный Киев в объективе классика ч/б фотографии Герберта Листа

Подборка уникальных фотографий оккупированного Киева всемирно известного фотохудожника Герберта Листа, служившего во время войны в Вермахте. Все снимки сделаны им в июне-июле 1943 года. Оцените не только предметы съемки, но и художественную составляющую фотографий - композицию, тени, выбранные ракурсы и геометрию фотографий...
20 января 2016

Василь Пилип'юк, професор, фотохудожник, лауреат премії імені Шевченка Мрію створити у нашій академії першу в Україні кафедру фотомистецтва

Міністерство освіти і науки України восени минулого року присвоїло вчене звання професора лауреату Національної премії України імені Тараса Шевченка, заслуженому діячу мистецтв України, президенту видавничого підприємства "Світло й Тінь", головному редакторові однойменного журналу Василю Пилип'юку, який викладає у Львівській Національній академії мистецтв (кафедра менеджменту мистецтва). Про нову - наукову - грань діяльності відомого фотомитця, його книги (всього він видав 99 фотоальбомів) та цікавий досвід художника - у розмові з ним кореспондента Укрінформу.
24 августа 2015

Портфолио: Юлия Кочетова

Киевский фотограф Юлия Кочетова, которая в свой 21-й день рождения одолжила бронежилет и отправилась снимать на Донбасс.

1 - 10 | 11 - 20 | 21 - 30 | 31 - 40
123