рус eng укр
в Украине
Національна спілка фотохудожників України
горячая новость:20 лютого День Пам'яті Героїв Небесної Сотні!
Главная - Новости - Выставки - Інтерактивний фото проект «Common Ground» Пшемка Кшакєвича (Польща)
| 18 октября 2011

Інтерактивний фото проект «Common Ground» Пшемка Кшакєвича (Польща)

Теорія Хаосу і Мистецтво Фотографії

Інтерактивний фото проект «Common Ground»
Пшемка Кшакєвича (Польща)

21 жовтня - 8 листопада 2011
Відкриття: п'ятниця, 21 жовтня 2011, 18.00

Центр сучасного мистецтва "Soviart"
Київ, Андріївський узвіз 22-А.

Презентація під відкритим небом: 21-23 жовтня 2011
17:00 - 19:00, Київ, Андріївський узвіз 20-Б

Проект «Common Ground» http://wwww.commonground.pl Пшемка Кшакєвича розвивається вже шість років та презентується у Києві у рамках програми популяризації польської культури за кордоном з нагоди Головування Польщі у Раді Європейського Союзу.

Проект «Common Ground» має декілька вимірів. Пшемек Кшакевич протягом останніх років робить фото людей, які приваблюють його своїм різноманіттям: усміхнена дівчина в бікіні і побожний хасид, футбольний вболівальник і швейцарський колекціонер мистецтва, любитель такс і учасник демонстрації у Києві. Ідея художника - дати можливість цим дуже різним персонажам зустрітися: на одну мить, на одному полі, поєднати контексти і особистості.

У співпраці із математиком Томашем Недобою, Пшемек Кшакевич створює інтерактивну інсталяцію, в якій останнє слово належить не митцеві, а глядачу. У мистецтві, яке розуміється вже не як екзегеза, естетизація чи екзальтація довколишньої дійсності, а радше як зустріч і спроба зрозуміти своє місце у межах культури, глядач виступає не тільки реципієнтом чи інтерпретатором мистецтва, а й його співтворцем. Саме його жест має вирішальний вплив на те, що він сам побачить: у цьому випадку, саме глядач впливає на остаточну форму низки портретів і на те, які між ними виникнуть стосунки.

Героїв портретів багато чого розділяє, але багато чого й об'єднує: кожен з них належить до своєї групи, яка позиціонує його у стосунках з іншими і визначає його власне місце. Однак, зрештою, це глядач одним жестом створює нові «підгрупи» людей, часто з різними світоглядами, спільна зустріч яких однаковою мірою можлива, як і неймовірна.

Виходячи з теорії шести ступенів віддаленості, ми вже знаємо, що між кожною з можливих комбінацій портретів існує невидима мережа стосунків і близьких чи далеких знайомих; тільки залишається питання щодо ймовірності чи навіть передбачуваності такої, а не іншої добірки. Знавці гральних автоматів знають відповідь: вона безкінечно низька. Прихильники теорії хаосу знайдуть тут поле для роздумів

Пшемек Кшакєвич (нар. в 1975 році у Кракові) - це митець, який працює з фотографією, а також створює інсталяції та відео. Навчався у Лодзькій кіно школі. Був стипендіатом міста Кракова і австрійського фонду X-CHANGE Culture Science. У попередніх проектах привертає увагу, насамперед, його соціологічні спостереження та уміння виразно представити на портреті представників різних соціальних груп, які проходять економічні, суспільні чи культурні трансформації.

Організатори проекту: Фундація Imago Mundi, Visavis.pl, Медіа Арт Лаб-Київ (ГО «Альтернативні Візуальні Студії», Україна, Центр сучасного мистецтва «Совіарт», фундація «Мистецтво для Мистецтва» (Польща)

Партнери проекту: Польський Інститут у Києві, Фундація Центр Сучасного Мистецтва,
Культурний Проект, Школа Фотогрвфії Віктора Марущенка, Театр на Подолі
Підтримано: Міністерством Культури та Національної Спадщини Польщі

Медіа підтримка:, Журнал о фотографії 5.6, Журнал "Українська культура" Видавництва Міністерства культури і туризму України, Он лайн Журнал про Сучасне Мистецтво „ Коридор"

Куратори проекту: Людмила Моцюк, Наталія Манжалій ,

Координатор: Малґожата Сваричевська

Особлива подяка в реалізації проекту: усім, представленим на портретах, а також Томаш Нєдоба, Даріуш Мархевка, Матеуш Маркевич, Войцєх Чапля, Кароліна Буйнович, Катажина Волян, Беата Северин, Ванда Кшакевич, Лукаш Тшцінський, Бартек Ґірґусь, Лукаш Кумецький, Тетяна Олійник, Олександра Кравченко, Сергій Пінчук, Жанна Кадирова, Катерина Стукалова, Віктор Тимохін, Олександр Верещак, Анна Матея

По додаткову інформацію звертайтесь до Медіа Арт Лаб-Київ:
тел.: (044) 332-0111, (067) 272-0158, 097-5623261, motsiuk@hotmail.com , manzhali@gmail.com http://www.facebook.com/mediaartlab та http://wwww.commonground.pl
  Ваш коментарий будет первым
Только зарегистрированные пользователи могут оставлять коментарии.
Пожалуйста зарегистрируйтесь или войдите в ваш аккаунт.


123