рус eng укр
в Украине
Національна спілка фотохудожників України
горячая новость:20 лютого День Пам'яті Героїв Небесної Сотні!
Главная - Новости - Выставки - Європейські фотозустрічі 2011, Кам’янець-Подільский-Хотин
| 10 мая 2012

Європейські фотозустрічі 2011, Кам’янець-Подільский-Хотин

У 2009 році київський фотоклуб «9х12» приєднався до міжнародного кільця фотопленерів «Європейські фотозустрічі». Започаткували його польський фотоклуб «F cztery» з міста Пьотркув-Трибунальскі і словацький «OBZOR» з міста Жиліна. Пізніше долучилися фотоклуби з чеського містечка Яблункова і білоруського Гродна. З українських фотоклубів на той час у ньому брав участь рівненський клуб «Простір фото». Учасники кільця по черзі проводять у своїй країні фотопленер для колег. Фотопленери відрізняються від звичайних мандрівок, або подорожей з фотоапаратом тим, що повинні завершитися підсумковою фотовиставкою, яка потім за можливістю демонструється в усіх містах, де мешкають учасники. Ще однією особливістю фотопленерів є демонстрація кожним клубом добірки своїх фоторобіт і їх обговорення. Учасники фотопленерів також відвідують фотовиставки місцевих авторів, і, за звичай, беруть участь у фотографуванні громадських культурних подій, фестивалів, до часу проведення котрих спеціально приурочено Фотопленери.

Кожний такий пленер є своєрідним фестивалем фотомистецтва. Він дозволяє розширити межі власної творчості, побачити різні погляди на одні й ті ж місця, події. Фотографи взаємозбагачуються новими стилістичними прийомами. Підсумкові фотовиставки знайомлять мешканців країн-учасників з життям сусідів. Мовою фотомистецтва ми долаємо державні кордони, можемо відчути себе єдиним цілим у європейському просторі.

У червні минулого 2011 року творчий десант фотографів з чотирьох країн (Польщі, Словаччини, України, Чехії) висадився у Кам'янці-Подільському. Плацдарм для нього допомогли підготувати активісти місцевого фотоклубу «Погляд». Вони, разом з киянами з «9х12», стали співорганізаторами творчої акції і першої з виставок за підсумками пленеру, яку ви власне бачите. Під час пленеру фотографи ознайомилися з архітектурними і історичними скарбами Кам'янця, Хотина, Бакоти, відвідали Китайгород і Жванець. Була організована велика відкрита для усіх гостей зустріч у кам'янець-подільському фотоклубі «Погляд» з презентацією творчості учасників пленеру. Кожного дня наші мандрівки закінчувалися вечірнім показом фотоколекцій.
Ця виставка вже демонструвалася у Кам'янці-Подільському, пізніше її побачать у Польщі, Словаччині, Чехії.

Ми обов'язково повинні висловити вдячність всім хто сприяв успішному проведенню «Європейських фотозустрічей». Це - Гала-Готель, який гостинно забезпечив помешканням гостей фестивалю, Державний історико-культурний заповідник у Кам'янці-Подільському і Державний історико-архітектурний заповідник «Хотинська фортеця», які надали можливість вільного відвідання і фотографування на території фортець і музеїв.

Учасники фотопленера:
Фотоклуби - «9х12» (Київ, Україна), «Погляд» (Кам'янець-Подільський, Україна), «F cztery» (Пьотркув-Трибунальскі, Польща), «OBZOR»(Жиліна, Словаччина), «Jablunkov» (Яблунков, Чехія)

Партнери фотопленера: Державний історико-архітектурний заповідник «Хотинська фортеця»

Відкриття 12 травня 13-00, Київ, вул. Велика Володимирська 26, бібліотека ім. Винниченка. Працює з 12:00 до 18:00, вихідні Пт, Нд.
  Ваш коментарий будет первым
Только зарегистрированные пользователи могут оставлять коментарии.
Пожалуйста зарегистрируйтесь или войдите в ваш аккаунт.


123