рус eng укр
в Украине
Національна спілка фотохудожників України
горячая новость:20 лютого День Пам'яті Героїв Небесної Сотні!
Главная - Новости - Выставки - Фотопроект Степана Рудика "Polska"
| 15 июня 2012

Фотопроект Степана Рудика "Polska"

23.06. - 03.07.2012

Посольство Республіки Польща в Україні
"Plastics"- Україна
Фонд сприяння розвитку мистецтв

п р е з е н т у ю т ь

"Polska"
Степан Рудик
(фотографія)

"Польща. Що українці знають про Польщу?
Українському глядачеві надається можливість побачити Польщу в фотографіях Степана Рудика, відомого українського фотографа, члена спілки фотохудожників України та Росії.
Проект "Polska" покликаний відкрити завісу між «сусідами» - розповісти українському глядачеві про сучасну європейську Польщу. Автор протягом півроку спостерігав за людьми, ситуаціями і подіями в різних куточках країни. Польща, очима іноземця, виявлена для іноземців.
Виставка відкривається в розпал Євро 2012 - чемпіонату, який об'єднав в партнерських відносинах Польщу і Україну, що викликає підвищений інтерес країн і людей між собою і уваги з боку всього світу.
Що об'єднує і відрізняє Україну і Польщу, ви зможете самі побачити і оцінити в проекті "Polska" Степана Рудика.

"Фотопроект складається з 50 фотографій, що розповідають про Польщу, побачену ззовні, відзеркалену в особистісній оптиці подорожуючого іноземця.
Не звужуючись до вузької теми, на моїх фотографіях постає своєрідний загальний зріз країни в подіях, сценах із життя, людях, портретах. Претензія на всеохопність завжди пов'язана із віддаленістю від об'єкта споглядання та наївним бажанням його пізнати. Спектр обраних мною тем вказує водночас і на рефлексію щодо власної країни і власного суспільства. Емоції, якими проникнуті фотографічні цикли, що є частиною цього проекту, в першу чергу розкривають близьке і розбіжне у тому, що ми уявляємо, коли кажемо «моя країна», «інша країна».
Центральною у цьому проекті є тема релігії та її здатність пронизувати суспільство й найрізноманітніші форми людського діалогу, буття. Також для мене йдеться про те, щоб позначити межі релігійного мислення з позиції людини, що народилася й більшу частину життя прожила в атеїстичному суспільстві. Релігійне мислення стає для мене метафорою іншості, непізнаваною формою організації буденності, поетичною метафорою та владною ідеологією.
Не менш цікавим для мене було питання про те, як змінилася країна через вступ до ЄС. Адже ЄС для багатьох українців є бажаною метою, ціллю подальшого політичного розвитку України.
Мені довелося частково деконструювати омріяне ставлення до цього політичного утворення, бо вплив ЄС на життя нових країн-членів можна назвати амбівалентним.
Отже проект «Polska» - проект іноземця для іноземців, спроба пізнати власну природу через наближення до Іншого"

Про автора: Степан Рудик народився 6 грудня 1982 року в м. Ізмаїл, Одеської області (України). Закінчив Київський Національний Університет Культури і Мистецтв за спеціальністю фотомистецтво (майстерня В.В.Кукоренчука). Працює в жанрі репортажу, жанрової фотографії, портрета. Член Національної спілки фотохудожників України та Спілки фотохудожників Росії. Володар гран-прі міжнародного фотофестивалю «Сибірське бієнале» - 2007, Сургут (Росія) за серію «По ту сторону розуму». Гран-прі, золота медаль Фотомистецтва (FIAP) в чорно-білій секції I-го міжнародного фотобієнале під егідою Міжнародної Федерації FIAP - 2007, Рівне (Україна). Призер 9-го міжнародного фотоконкурсу газети «День» (Україна), 2007р. 3-є місце в номінації «Актуальні теми» на Прес Фото Росії 2008, м.Москва (Росія). Учасник фотовиставки «Школа Лапіна» (травень-липень 2009р., М.Москва - м.Санкт-Петербург (Росія).
Стипендіат Національного Польського Культурного Центру "Gaude Polonia" 2010.
У теперішній час - вільний художник.

stepan_rudyk.jpg

Галерея АРТХол Фонду сприяння розвитку мистецтв
м.Київ, вул.Фролівська 1/6
www.foundart.org.ua

stepanrudik.com
tel. +38 066 722 13 13
skype: stepanrudik

2.jpg

rudik_001.jpg

rudik_002.jpg

rudik_003.jpg

rudik_004.jpg

rudik_005.jpg

  Poland. How much do Ukrainians know about Poland?
Ukrainian photo exhibition goers have a chance to take a glance at Poland through the photographs of Stepan Rudik, a known Ukrainian photographer, a member of the Photo Artists Unions of Ukraine and Russia.
His project 'Polska' serves to lift the veil between the two "neighbours" - to show the Ukrainian spectator the modern European Poland. For half a year, the author has been observing the people, situations and events in various cantons of the country. It's Poland seen by a foreigner, and shown to foreigners.
The exhibition opens as the Euro 2012 is in full play. This is the championship which has united Poland and Ukraine as partner organizers, and this arouses extra-interest in-between the two countries and peoples, as well as glues attention of the whole outer world to it.
What unites and differs Ukraine and Poland, you can see and appreciate in the 'Polska' project by Stepan Rudik.

 

"Polska. Co Ukraińcy wiedzą o Polsce?
Ukraiński widz ma możliwość zobaczyć Polskę w fotografiach Stepana Rudika, znanego ukraińskiego fotografa, członka Ukrainskiego i Rosyjskiego Związku Fotograficznego.
Projekt "Polska" ma za zadanie pokazać ukrainskiemu widzowi jego sąsiada - współczesną i europejską Polskę.
Autor przez pół roku obserwował ludzi, sytuacje, wydarzenia w różnych zakątkach kraju.
Polska w oczach cudzoziemca jest dla niego zjawiskiem.
Wystawa rozpoczyna się w kulminacyjnym czasie Euro 2012 - mistrzostw, które połączyły partnerskimi stosunkami Polskę i Ukrainę, zaciśniły współpracę między ludźmi oraz zwróciły uwagę całego świata.
Co łączy, a co odróżnia Polskę i Ukrainę? Możecie to sami zobaczyć i ocenić w projekcie "Polska" Stepana Rudika."
  Коментарии (4)
 1 
Написал(а) Дядюра Валерий, в 16:13 15.06.2012
Вітаю автора!!!
 2 
Написал(а) Говорухина Наталья, в 13:45 16.06.2012
Степан! Мои поздравления! Новых побед Вам! :)
 3 
Написал(а) Шалыгин Сергей, в 20:30 16.06.2012
Мои поздравления........
 4 
Написал(а) Примак Александр, в 07:37 21.06.2012
Сердечно вітаю з відкриттям чудової виставки.
Только зарегистрированные пользователи могут оставлять коментарии.
Пожалуйста зарегистрируйтесь или войдите в ваш аккаунт.


123