рус eng укр
в Украине
Національна спілка фотохудожників України
горячая новость:20 лютого День Пам'яті Героїв Небесної Сотні!
Главная - Новости - Выставки - Sputnik Photos“U”
| 02 ноября 2012

Sputnik Photos“U”

  У 2009 році, за підтримки організації Altemus та Вишеградського Фонду, митці колективу Sputnik Photos (www.sputnikphotos.com) почали досліджувати тему українського шляху пошуку тотожності. Фотографи різних національностей (поляки, чехи, словаки, білоруси) мандруючи Україною, намагалися відшукати її специфіку, відчути дух місць та характер людей. Фотографічні серії, які тоді виникли, представили різноманітність країни.

Митці у нетиповий для себе спосіб придивлялися до людей у містах та селах. Виявилося, що нічого не було повністю ані комуністичного, ані капіталістичного. Ян Брикчинський (Польща) показує щоденні ритуали села: зарізання свиней, похоронні процесії, ігри на снігу. Андрєй Лянкєвіч (Білорусь) фіксує щоденне життя у покинутому селі. Юстина Мельникевич (Польща/Грузія) у портретах мешканців Криму показує символічний простір та світло цього пограниччя Росії та України. Про економічну ситуацію та важкі умови праці розповідають різні за настроєм та колористикою цикли Філіпа Зінгера (Чехія) та Рафала Мілаха. Перший з них зафіксував копальні Східної України. Зінгер зробив портрет знищеною промисловістю небезпечну природу, а на ній - молодих робітників металургійних заводів у Макіївці та копалень у Донецьку. В той самий час цикл «Чорне море бетону» Рафала Мілаха переносить глядача на Чорне море. Не зважаючи на свій курортний потенціал, узбережжя має безліч відгуків зникаючої слави: іржаві човни, знищені мости та вежі. А присутність солдатів та ознак сили, що у сюрреалістичний спосіб виступають в ролі хранителів минулого, створюють певну амбівалентність сприйняття.

Проект "U" («Ukraine/Україна») - це вміле відображення природи, сили та стійкості українців. В розкиданих гірських селах Карпат чи колись потужних верфях на Чорному морі фотографи зафіксували унікальність, красу та правду України. Портретами її мешканців, вони створили оповідь про свою власну дорогу до свободи, індивідуальності та історії у сучасній Європі. В тому числі найновішої історії, частиною якої є протидія уречевленню жінок. Меланхолійні портрети напівоголених відважних активісток з групи Femen створені на противагу стереотипу, пов'язаного з уявою про непривабливих феміністок, які борються за зрівняння у правах жінок та чоловіків.

Учасники проекту: Andrej Balco / Андрєй Бальцо (Словаччина), Jan Brykczyńsk / Ян Брикчинський, Rafał Milach / Рафал Мілах, Agnieszka Rayss / Агнєшка Райз (Польща), Andrei Liankevich / Андрєй Лянкєвіч (Білорусь), Justyna Mielnikiewicz / Юстина Мельникевич (Грузія), Filip Singer / Філіп Зінгер (Чехія)

4 листопада (неділя), 12:00 МАЙСТЕР-КЛАС Аґнєшкі Райз    (запис: kfc.classes@gmail.com)

  Додаткова інформація:

 Міжнародний Фестиваль Фотографії KievFotoCom www.kievfotocom.com

Польський Інститут у Києві www.polinst.kiev.ua

 
  Ваш коментарий будет первым
Только зарегистрированные пользователи могут оставлять коментарии.
Пожалуйста зарегистрируйтесь или войдите в ваш аккаунт.


123