рус eng укр
в Украине
Національна спілка фотохудожників України
горячая новость:20 лютого День Пам'яті Героїв Небесної Сотні!
Главная - Новости - Выставки - Виставка Юрія Бакая «Образи світлих» у київському музеї Івана Гончара
| 22 апреля 2013

Виставка Юрія Бакая «Образи світлих» у київському музеї Івана Гончара

 

Національний центр народної культури

«Музей Івана Гончара»

м.Київ, вул. Лаврська,19, тел./факс: (044) 288-92-68, 280-52-10

www.honchar.org.ua   e-mail: honchar_museum@ukr.net


 

 

ПРЕС-РЕЛІЗ

 

ЗАПРОШУЄМО

до Національного центру народної культури

«Музей Івана Гончара»

 

23 квітня о 17.00

 

на відкриття фотовиставки Юрія Бакая

«Образи світлих»

(у рамках проекту «Врятуймо скарби разом!»)

 

     Ця фотовиставка – авторське бачення концепції реставраційного проекту «Врятуймо скарби разом!» із порятунку творів іконопису та скульптури з фондосховищ музеїв. Проект започатковано завідувачем відділу реставрації Івано-Франківського краєзнавчого музею Валерієм Твердохлібом.    

     Передувала проекту низка виставок. Експонатами цих виставок були відреставровані твори сакрального мистецтва XVII – поч. ХХ ст. з колекції вищезгаданого музею. 2008 року відбулися виставки «Галицька ікона» в стінах національного заповідника «Софія Київська» та «Врятовані шедеври» в Івано-Франківському краєзнавчому музеї. Офіційною датою відкриття проекту можна вважати відкриття виставки «Врятуймо скарби разом!» 25 листопада 2009 року в Івано-Франківську де за благословення владик церкви різних конфесій і благодійників були відреставровані перші твори.

     Минулого року в рамках проекту експонувалося дванадцять нових творів, відреставрованих в реставраційному відділі за підтримки меценатів, та фотовиставка «Образи Світлих» Юрія Бакая. Цього року буде представлено ще дванадцять врятованих пам’яток.

     Проект, який діє на базі Івано-Франківського краєзнавчого музею дав змогу переконатися в ефективності «принципу десятини», з кожним роком кількість доброчинців міста, які сприяють реставрації творів зростає. Саме цей факт спонукає поширювати ідею проекту в інші українські музеї. Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара» – наступний музей, де зреалізуються ідеї проекту. З цією метою, працівники музею тематично підібрали з фондосховищ 14 творів, які перебувають в найбільш драматичному стані. Історія представлених творів цікава та драматична, прочитати її допомагає фотофіксація робіт на дореставраційному етапі, коли відбитки часу, павутина, ще зберігають таємницю минулих століть. Після роботи реставратора ці знаки частково зникають, відкриваючи шлях власне повідомленню, що його несе мистецький твір.

     Однак таке повідомлення може бути незворотньо втрачене через відбиток недбалості та байдужості, яку накладає на історичні полотна сучасна епоха. Фотовиставка Юрія Бакая «Образи світлих» фіксує власне сакральні мистецькі твори, що мають велику історичну і мистецьку цінність, знаходяться у критичному стані. Фотодруки сповна відтворюють стан, якими шедеври були у забутті. Експонування самих творів в залах музею дає змогу не лише звернути увагу на проблему їх перебування у музейних фондосховищах, але й створити сприятливий інформаційний простір для розуміння реставраційної проблематики та промоцій науково-дослідницьких проектів музею. Автори проекту та фотовиставки мають на меті відкрити нову сторінку проекту в залах Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара» та донести його ідею до відвідачів музею та всіх небайдужих до порятунку національних скарбів на території цілої України.

16.00прес-конференція для ЗМІ

17.00 – відкриття фотовиставки

 

Вхід на відкриття виставки вільний!

 

Виставка діятиме з 24 квітня по 02 червня 2013 року щодня,

крім понеділка та останнього вівторка місяця, з 10:00 до 17:30

 

ВХІД У МУЗЕЙ

 

для дорослих - 15 грн., для дітей та пенсіонерів - 3 грн.
  Коментарии (3)
 1 
Написал(а) Огородник Олег, в 22:48 22.04.2013
Юра , молодець , вітаю!
 2 
Написал(а) КОНДРАТ Ростислав, в 09:25 23.04.2013
Вітаю!!! Добра справа - зарахується на все життя!
 3 
Написал(а) Куцький Олег, в 00:42 24.04.2013
Юрій!!! Мої вітання!!!
Только зарегистрированные пользователи могут оставлять коментарии.
Пожалуйста зарегистрируйтесь или войдите в ваш аккаунт.


123