рус eng укр
в Украине
Національна спілка фотохудожників України
горячая новость:20 лютого День Пам'яті Героїв Небесної Сотні!
Главная - Новости - Выставки - Урбаністичне світлинство професора Богдана Посацького у Львові
| 26 сентября 2013

Урбаністичне світлинство професора Богдана Посацького у Львові

                                   
           

          У Львівському Будиноку архітектора розгорнули  непересічну фотоекспозицію “Культурний краєвид: міграція форм”. Її автор — знаний львівський зодчий і краєзнавець, професор Національного університету “Львівська політехніка” Богдан Посацький. Основна тема його світлин — зміна урбаністичного архітектурного образу упродовж століть.

 

Довідка

 

За інформацією  прес-служби НУ “Львівська політехніка” Богдан Степанович Посацький народився 19.06.1942 р. у Жешуві (Ряшеві), Підкарпатське воєводство, Польща. У 1946 р. переселений, як українець, з батьками до Львова. Закінчив Львівський політехнічний інститут (нині Національний університет „Львівська політехніка”) у 1965 р. Член Національної спілки архітекторів України з 1972 р., член-кореспондент Української академії архітектури з 1994 р.,  дійсний член Наукового товариства імені Шевченка з 2012 р. Кандидат архітектури з 1972 р., професор з 2003 р.

     

        Світлинами Богдан Посацький  захоплюється з дитинства. З того часу багато подорожував, упродовж десятків років зібрав величезний фотоархів  творів архітектури та містобудування Західної України та європейських країн. Широко використовує власні фотографії для ілюстрування та обґрунтування своїх наукових гіпотез. Наукові ж інтереси професора Посацького охоплюють проблеми розвитку й реконструкції міст Західної України та їх історичних осередків, історико-архітектурну спадщину у містобудівному розвитку, а також культурні передумови формування простору міста.

            В експозиції представлені міські краєвиди Будапешта, Праги (цікаво, що світлинець співставив архітектурний образ цього міста спершу в 1966 році та цьогоріч), Дрездена, Афін, Риму, Женеви, Берна, Зальцбурга, Ліхтенштейну. 

            Проте головний герой фотовиставки — місто Лева. Саме столиці Галичини  присвячені цикли його блискучих фоторобіт “Біля Львова і подалі…” (2002 – 2010), “Личаківський парк” (2009), “Осінь” (2000 – 2009), “Львів – центр” (2010), “Вежі Львова” (2002 – 2009), “Дахи” (2009 – 2011), “Львівська телевежа” (2010), “Новобудови Львова” (1960 – 1980), “Історичне середмістя Львова” (1950 – 1970), “Львівський аеропорт” (1955 – 2012) та інші.

                Як розповідає автор цих непересічних фоторобіт, «Культурний краєвид  формувався разом з розвитком цивілізації внаслідок взаємодії людини із природним середовищем. І у ньому сьогодні загалом домінують саме творіння людини. Він оточує нас всюди й завжди.

            Львів, як місто на перетині європейських комунікацій, долучилося до процесу формування європейського культурного краєвиду впродовж кількох століть. Натомість урбаністична складова культурного краєвиду на зламі ХХ – ХХІ століть досить швидко змінюється, часто вступаючи в суперечність з архітектурними і містобудівними творіннями попередніх епох та природним довкіллям. Дана обставина вносить у образ міста та природного довкілля елементи просторового хаосу  та дисонансу. Власне,  це я теж намагався  донести до відвідувачів фотовиставки». 

 

Ігор Галущак

Львів


1.plakat.jpg

 




  Ваш коментарий будет первым
Только зарегистрированные пользователи могут оставлять коментарии.
Пожалуйста зарегистрируйтесь или войдите в ваш аккаунт.


123