рус eng укр
в Украине
Національна спілка фотохудожників України
горячая новость:20 лютого День Пам'яті Героїв Небесної Сотні!
Главная - Новости - Выставки - Виставка авторських фото Ігоря Демчука «Вулиця Дворцова – минуле і сучасне» в рамках мистецького проекту «На перехресті вулиць Єлисаветграда - Кіровограда» до 260-річчя заснування міста.
| 23 сентября 2014

Виставка авторських фото Ігоря Демчука «Вулиця Дворцова – минуле і сучасне» в рамках мистецького проекту «На перехресті вулиць Єлисаветграда - Кіровограда» до 260-річчя заснування міста.

 

            18 вересня 2014р. в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна відкриваєтья виставка авторських фото Ігоря Демчука «Вулиця Дворцова – минуле і сучасне» в рамках започаткованого музеєм мистецького проекту «На перехресті вулиць Єлисаветграда - Кіровограда» до Дня міста.

            Музейний проект має на меті презентувати кіровоградські вулиці у фотографіях, демонструючи переємність архітектурної мови від часів заснування міста до сучасності як нерозривну історію побудови цілісного урбаністичного середовища, відтворючи життя мешканців та гостей міста, для зацікавлення широкого загалу до вивчення свого минулого.

            Вулиця Дворцова ввібрала в себе історичну пам»ять двох з половиною століть, що знайшло свій вираз в неординарності й оригінальності її архітектурного ансамблю. Як зазначає кіровоградський краєзнавець Ю.Матівос в нарисі «Вулицями рідного міста» поява назви вулиці датується 1847 роком: «Саме тоді під Єлисаветградом проводилися військові маневри, на яких був присутній російський імператор Микола І. Він і заклав перший камінь під будинок, який мав стати палацом для прийомів «августійшого» сімейства та його свити. Вулицю яка починалася звідси назвали Дворцовою                              (від російського – дворєц)».

            Первинно вулиця закінчувалася на перехресті з магістраллю Великої Перспективної (Карла Маркса), але з встановленням у місті в 1919р. Радянської влади змінюється як її назва, на ім’я вождя жовтневого перевороту в Петрограді Леніна, так і довжина, за рахунок приєднання однієї з найстаріших вулиць міста Верхньо-Донської, перші будинки на якій зводилися ще у ХVIII ст. В 2011р. вулиця перейменована на Дворцову в межах до вулиці Кропивницького.

            Сучасна Дворцова є однією з найдовших центральних магістралей міста, на якій знаходяться визначні пам’ятки історії та архітектури, зведені видатними зодчими А.Достоєвським, О.Лишневським, Я.Паученком, а також сучасними авторами – продовжувачами традицій минулого, лауреатами обласної премії в галузі архітектури, геральдики та вексилології і декоративно-прикладного  мистецтва імені Якова Паученка.

            Виставка «Вулиця Дворцова – минуле і сучасне» створена до 260-річчя заснування міста і є результатом спільної творчої праці музею та відомого кіровоградського фотографа Ігоря Демчука.       

            Демчук Ігор Миколайович - член Національної Спілки журналістів України (1993), Національної Спілки фотохудожників України (2005), лауреат премії ім. В.К. Винниченка газети «Народне слово» (1999) та обласної журналістської премії у номінації «фотожурналістика» (2005), нагороджений Золотою медаллю української журналістики (2010). Народився 1962 року в м. Броди Львівської обл. Закінчив Львівський державний університет ім. І.Франка, факультет журналістики (1984). Працював фотокореспондентом ТАРС – РАТАУ, Укрінформу в Кіровоградській області (1984-1995), з 1995 року - фотокор, спеціальний кореспондент обласної газети «Народне слово». Учасник всеукраїнських та обласних фотовиставок. В 2011 році презентував в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна авторську виставку «Зупинись  і замилуйся», присвячену 145-річчю з дня народження єлисаветградського архітектора Я.В.Паученка.                Архітектурні перлини минулого і сучасного в світлинах Ігоря Демчука, представлених на нинішній виставці, зливаються в єдиний часовий простір, наповнений життям у всіх його проявах – святах і буднях, дитячих усмішках і вшануванні пам»яті героїв, захопленні художньою красою і бажанні творити, наповнювати світлом і радістю свідомість, а значить майбутнє…
  Ваш коментарий будет первым
Только зарегистрированные пользователи могут оставлять коментарии.
Пожалуйста зарегистрируйтесь или войдите в ваш аккаунт.


123