рус eng укр
в Украине
Національна спілка фотохудожників України
горячая новость:Шановні колеги! Статті, новини, інформацію про події просимо направляти на photospilka@ukr.net
Главная - Новости - Выставки - Програма імені Фулбрайта в Україні запрошує на відкриття фотовиставки Еміне Зіятдінової «Немає іншого дому»
| 12 ноября 2014

Програма імені Фулбрайта в Україні запрошує на відкриття фотовиставки Еміне Зіятдінової «Немає іншого дому»

що відбудеться у вівторок, 18 листопада 2014 року, о 18:00 у виставковій залі офісу Програми імені Фулбрайта (вул. Еспланадна, 20, кімн. 904, М «Палац Спорту»)

 

У рамках відкриття кримськотатарський митець-кераміст Рустем Скібін представить свої роботи.

 

Виставка працюватиме з 18.11.2014 до 12.12.2014, щодня з 10:00 до 17:00, окрім вихідних та святкових днів.

Немає іншого дому

There is No Other Home

Після півстоліття проживання у депортації кримські татари нарешті мали змогу повернутись на їх рідну землю Крим у 90-их. Сьогодні вони зіткнулись з новим викликом та загрозою їх культурі та мирному буденному життю, які викликані російською анексією та приходом до влади на півострові проросійських політиків. Документальний фотопроект розповідає історії звичайних людей з Криму, значення рідної землі та проблеми, з якими вони стикаються в цій невизначеній геополітичній ситуації.

 

Я сиджу в одному з улюблених барів Києва в компанії мого друга журналіста з Данії.  Задимлені зелено-червоні стіни, стилізовані лампочки та креативна атмосфера – місце, що чудово відволікає від роботи та безкінечного монологу в голові про війну та політику. “Якщо хтось прийде до моєї домівки та це загрожуватиме моєму життю, я спакую речі, заберу мою маму та поїду. Жодна ділянка землі не варта того, щоб за неї боротись та померти. Можна знайти безліч місць для життя у світі”, – говорить мій друг. Мені нічого відповісти, жодного аргументу у відповідь, який би був більш значним, ніж людське життя. Мене переповнюють злість, смуток та безсилля: “Крим – це не ділянка землі, це мій дім. Дім, про який моя прабабуся мріяла до кінця життя, але так і не мала можливості повернутись після довгих років прожитих у депортації в Узбекистані”. Сьогодні я повинна перетинати новий кордон, щоб відвідати мою родину, та набирати міжнародний номер, щоб зателефонувати батькам.   

У 1944 моя бабуся була жорстоко депортована з Криму тільки за те, що вона кримська татарка. 70 років по тому я є небажаним гостем у Криму, тому що я теж кримська татарка. 


Еміне Зіятдінова український документальний фотограф, журналіст і соціолог кримськотатарського походження. Народилася в Узбекистані, куди її родина була депортована з Криму в 1944 році cталінським режимом. Еміне закінчила магістерську програму з соціології в Львівському національному університеті імені Івана Франка та з фотожурналістики в університеті Огайо (Fulbright Student Program 2010-2013, School of Visual Communication, Ohio University, Athens, OH). Під час академічного обміну за Програмою імені Фулбрайта проходила стажування в Magnum Foundation Emergency Fund Fellowship та працювала над документальним фотопроектом про життя російськомовної спільноти в Нью-Йорку на Брайтон-Біч. Її роботи публікувалися в the New York Times, CNN Photo Blog, Daily Mail, .tyzden and National Geographic Ukraine та інших виданнях. 

 

Живе та працює в Києві.   
  Ваш коментарий будет первым
Только зарегистрированные пользователи могут оставлять коментарии.
Пожалуйста зарегистрируйтесь или войдите в ваш аккаунт.


123