рус eng укр
в Украине
Національна спілка фотохудожників України
горячая новость:Шановні колеги! Статті, новини, інформацію про події просимо направляти на photospilka@ukr.net
Главная - Новости - Выставки - Галерея «Sweet Aрт» продовжує проект «Група Чотирьох». Виставка фотографій Сергія Лопатюка.
| 16 марта 2015

Галерея «Sweet Aрт» продовжує проект «Група Чотирьох». Виставка фотографій Сергія Лопатюка.

Галерея «Sweet Aрт» продовжує проект «Група Чотирьох», який розпочато у серпні 2014 року фотовиставкою Бориса Савельєва.

Виставка фотографій Сергія Лопатюка.

Як випливає з назви, цей проект має познайомити глядачів з творчістю фотографів, що входили до «Групи Чотирьох» - творчої спілки, що виникла в Чернівцях в 1970-х роках. Група складалася з трьох чернівчан – Бориса Савельєва, Сергія Лопатюка, В’ячеслава Тарновецького, а також їх друга, москвича Олександра Слюсарєва. Разом члени групи виставлялися тільки одного разу, в 1978 в Литві. Кожен з них мав своє бачення реальності, свою неповторну авторську манеру її фіксації. Кожен пройшов свій особистий творчий шлях – хтось став всесвітньо відомим фотографом, а хтось так і залишився скромним викладачем чернівецького фізфаку. Але ж цих чотирьох фотографів безумовно поєднує високий професіоналізм і щира глибина творчого висловлювання.
___________________________________________
Сергій Лопатюк народився 9 серпня 1955 року у Чернівцях. В 1977 році закінчив фізичний факультет Чернівецького держуніверситету. Працював науковим співробітником кафедри теоретичної фізики. Кандидат фізико-математичних наук, з 1988 року - доцент кафедри ЕОМ. Художньою фотографією почав займатись з 1975 року.
Основні виставки:
1978 - «Четверо», Музей фотографії, Литва (учасники: Олександр Слюсарєв, Борис Савельєв, В’ячеслав Тарновецький, Сергій Лопатюк).
1979 – «Аналітична фотографія»,Чебоксари, Росія.
1980 - фотовиставка в рамках культурної програми Олімпіади - 80, Москва, Росія .
1986 – «Невідома Росія», Лондон, Великобританія.
Твори Сергія Лопатюка зберігаються в приватних колекціях України, Росії, Голландії та США.
Не стало Сергія Лопатюка у 1996 році.
____________________________________________
«…чернівецьких красот Лопатюк майже не фотографував. Він зосередився на іншому, більш цікавому. Це той світ радянських Чернівців, який, за великим рахунком, ніхто й не спробував відобразити. Дивні міські персонажі, городяни, двірники, діти, карлики, старці на табуретках… До його фото не ліпиться «радянські», «українські», «буковинські» - залишилися просто люди.» (Сергій Воронцов)

http://photospilka.com/gallery/vystavki/vistavka-pam-yati-sergiya-lopatyuka-spogadi/
  Ваш коментарий будет первым
Только зарегистрированные пользователи могут оставлять коментарии.
Пожалуйста зарегистрируйтесь или войдите в ваш аккаунт.


123