рус eng укр
в Украине
Національна спілка фотохудожників України
горячая новость:20 лютого День Пам'яті Героїв Небесної Сотні!
Главная - Новости - Выставки - Фотолітопис минулого року газета «День» презентуватиме у Львові
| 23 апреля 2015

Фотолітопис минулого року газета «День» презентуватиме у Львові


Буремний минулий рік, безумовно, був один з найскладніших  і найтрагічніших років в новітній історії України. Як  жила наша країна, чим є її сьогодення та що  очікує її завтра — відповіді на ці  непрості запитання  намагаються  віднайти вітчизняні майстри репортажного фото,  в яких автори актуальних світлин (як професійні фотокореспонденти, так і аматори) відтворюють сукупний мистецький образ України. І вже традиційно зрізом творчих досягнень кращих фотографів країни стає черговий фотовернісаж газети «День».
           Відтак, 29 квітня у приміщенні Культурно-Мистецького центру «Львівський Палац Мистецтв» відбудеться відкриття фотовиставки «День-2014». Львів – вже п’яте  місто, яке запросило  цю експозицію до себе цього року. Перед тим фотовиставка «Дня» гостювала у Одесі, Полтаві, Черкасах та Луцьку. Експозиція нараховуватиме близько 160 світлин із числа переможців XVI Міжнародного фотоконкурсу газети «День». Вони були обрані з понад двох тисяч фоторобіт, надісланих з усієї України. Загалом було виокремлено шість номінацій: «Події», «Особистості», «Український світ», «Життя як воно є», «Світ очима дітей», а також номінація від міжнародної організації ПРООН «Будуємо нову країну разом». 
За роки свого існування фотоконкурс «Дня» став справжньою кузнею фотомитецьких кадрів. Адже багатьом початківцям він дав потужній імпульс до професійного зростання, а професіоналів надихнув відкривати нові творчі горизонти. 
«Фотошкола «Дня» – це зусилля дуже багатьох людей, які нам довіряють», – розповідає головний редактор видання Лариса Івшина. – Цей конкурс живе і підтримується величезною кількістю партнерів, яким ми дуже вдячні. І виставки, і спілкування з приводу фотографій давали дуже багато нових знань і уявлень про те, яка країна і які процеси в ній відбуваються, які є загрози. Те, власне, що від журналістики і потрібно. Є дуже багато сторін життя, які потребують свого вивчення, написаних різними фарбами, дуже драматичних. Фото все це передає людині, яка може бачити і відчувати. Воно передає смисл і сенс не раціональним шляхом».
На цьогорічному ж фотоконкурсі Гран-прі від Промінвестбанку отримав фотокореспондент «Дня» Микола Тимченко, який працює в газеті з 2011 року – за роботу «Майдан. 22 січня».
 «Я одразу побачив, що у «Дні» до фотографії ставляться інакше, ніж деінде – розповідає Микола Тимченко. – Вона не є «обслуговуючим персоналом» тексту, а є рівноправною, а іноді навіть важливішою за слова. Отож фотографія має відкривати вдумливому читачу контексти і підтексти ситуації, процесу чи явища, описаного у журналістському матеріалі, тобто додавати до текстові смислів, а не віднімати увагу. Це, звичайно, ставить значно вищий щабель для фотографа, змушує розширювати власний кругозір, багато читати, багато слухати, спонукає до  саморозвитку. Отож за кожним яскравим знімком стоять десятки, сотні звичайних кадрів, чорнової, інколи навіть рутинної роботи».
Також традиційно усі відвідувачі виставки зможуть відчути себе членами журі, віддавши свій голос за найцікавішу, на їхній погляд, світлину. У день закриття виставки за результатами цього голосування буде оголошено володаря титулу глядацьких симпатій від міста Лева. А світлини, що особливо сподобаються, можна буде придбати в редакції газети. Сама ж виставка триватиме з 29 квітня до 10 травня 2015 р. 

Ігор Галущак
Львів  Ваш коментарий будет первым
Только зарегистрированные пользователи могут оставлять коментарии.
Пожалуйста зарегистрируйтесь или войдите в ваш аккаунт.


123