рус eng укр
в Украине
Національна спілка фотохудожників України
горячая новость:Шановні колеги! Статті, новини, інформацію про події просимо направляти на photospilka@ukr.net
Главная - Новости - Выставки - ЩЕ ОДНА ЗНАКОВА ПОДІЯ В ГАЛЕРЕЇ ВАСИЛЯ ПИЛИП’ЮКА
| 28 апреля 2015

ЩЕ ОДНА ЗНАКОВА ПОДІЯ В ГАЛЕРЕЇ ВАСИЛЯ ПИЛИП’ЮКА22 квітня Львів відвідав перший президент незалежної України Леонід Кравчук. На запрошення Ректора Національного університету «Львівська Політехніка» він зустрівся зі студентами, викладачами навчального закладу, представниками творчої інтелігенції. Можливість побачитися з видатним державним і політичним діячем і почути його судження з актуальних питань сучасності львів’яни мали завдяки Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою, який у своїй діяльності намагається виховувати в молоді почуття патріотизму та високого духовно-культурного наповнення на щодень. Цікавий, насичений складними питаннями і відповідями діалог згодом переріс в не менш значиму подію відвідин Л. Кравчуком мистецької галереї Василя Пилип’юка – видатного фотомитця, лауреата Національної премії України ім. Т. Шевченка, професора Львівської національної академії мистецтв. Для президента ця обставина мала особливий зміст, адже упродовж  1991-1994 років саме цей митець супроводжував його під час усіх офіційних подій у новітній історії України. Тоді Василь Пилип’юк створив багато масштабних фотодокументальних циклів, які сьогодні складають авторський фотолітопис перших років відновлення Української Державності в усіх її політичних, дипломатичних і культурних вимірах.
Високого гостя галерейний простір зустрів акцентованим фотопортретом, який Василь Пилип’юк створив як образно-смислову візитівку Леоніда Макаровича Кравчука. Свій особливий дар підмічати в людині найбільш прикметне, притаманне особистості, тут відчувається в сконцентрованому духовно-психологічному стані героя. З роками цей твір набув символічного значення, а сам президент зумів прокоментувати перед світлиною унікальність відповідної миті портретування. Далі його увага перемістилася до інших фотошедеврів Василя Пилип’юка. Провівши йому екскурсію по ювілейній виставці, яка розгорнена на першому поверсі приватної галереї – найкращої такого роду в усій Європі – фотомитець мав рідкісну можливість відстежувати реакцію небуденної історичної індивідуальності на його творчий доробок.
Одним з приводів відвідин Леонідом Кравчуком цього культурно-мистецького центру стала розмова про підготовку книги «Симфонія мудрості: Леонід Кравчук», із авторської серії «Постаті». У майбутньому виданні перший президент України постане «у мистецьких реакціях» Василя Пилип’юка. Вперше ця визначна історична персоналія буде представлена в комплексі його життя, політичної і державницької діяльності, починаючи від ціннісного імперативу родинної традиції до ранніх етапів самоствердження у житті. Внутрішній світ героя – його релігійні почування і структура морально-етичних вартостей, сімейні цінності, через побут і відчуття природи, культурні запити і формування великої життєвої мети – будуть розкриті в епічному мистецькому полотні Василя Пилип’юка про великого Українця, який усіма своїми зусиллями наблизив отой священний поріг вимріяної Української Державності, ставши символом нової історичної епохи та великим прикладом для нових поколінь Нації.
В лаконічних, але точно артикульованих розмовах між президентом Леонідом Кравчуком та фотомитцем Василем Пилип’юком майбутнє видання набирало ясних концептуальних рис та тієї емоційності, яка притаманна взаєминам цих двох непересічних людей.

Роман ЯЦІВ, канд. мистецтвознавства

_dsc3541-1.jpg 

_dsc3440.jpg

_dsc3409.jpg  Ваш коментарий будет первым
Только зарегистрированные пользователи могут оставлять коментарии.
Пожалуйста зарегистрируйтесь или войдите в ваш аккаунт.


123