рус eng укр
в Украине
Національна спілка фотохудожників України
горячая новость:20 лютого День Пам'яті Героїв Небесної Сотні!
Главная - Новости - Выставки - Виставка «Відкритий лист. Оголені емоції» 4 червня, 18:30
| 28 мая 2015

Виставка «Відкритий лист. Оголені емоції» 4 червня, 18:30

Виставка «Відкритий лист. Оголені емоції»

4 червня, 18:30

Ілюстрація: Анна Гайдай

Відкритий лист, листівка або ще поштівка – це концентрат емоцій та подій відправника, що накопичені ним за певний час, це досвід, яким збагатився. Це бажання поділитися тим, що переповнює. Дорогою до адресата відкритий лист (без конверта) доповнюється власною історією: запахами, плямочками, загнутими кутиками, людськими дотиками, випадковими глядачами тощо. І зрештою впливає не тільки на отримувача.

За 180 років свого існування фотографія налічує тисячі видатних самобутніх авторів, що продовжують впливати на своїх послідовників та глядачів. Надихати або дратувати, вчити або заважати. Але безперечно – їх творчість дає привід для переосмислення сутності фотографії критиками та ними самими. Митцями, що обрали фотографію як мову спілкування зі світом. Спілкування з собою.

Учасники проекту «Відкритий лист. Оголені емоції» відправили поштівки зі своїми фотографіями та супровідним текстом на звороті – посланням, що є свого роду висловом на адресу людства, надісланим кураторці проекту, людині, яку вони знають особисто. Кураторка перенесла зібраний архів висловів у поштівках в публічний простір галереї. Там послання отримають його адресати.

Обраний спосіб листування був витіснений скайпом, фейсбуком, електронною поштою... Проте на думку кураторки відкритий лист є дуже потужним медіумом, здатним збагатити тактильними спогадами, багатовимірними емоціями, простором для уяви.

Проект спровокував низку подій та виявив цікаві паралелі, що були частково зафіксовані в електронному листуванні авторів з кураторкою. Зміст листування разом із поштівками увійшов до експозиції виставки та арт-буку. Власне, «Відкритий лист. Оголені емоції» продовжує впливати на оточуючих.

Учасники: Олександр Ляпін, Ірина Рузіна, Олександр Ранчуков, Тарас Перун, Анна Войтенко, Роман Пятковка, Костя Смолянинов, Міла Войтович, Лана Янковська, Олександр Кадніков, Ярослав Солоп, Артур Бондар, Гліб Вишеславський, Геннадій Чернега, Костянтин Чернічкін, Андрій Авдєєнко, Ельміра Сидяк, Вікторія Підуст, Вальдемарт Клюзко, Оксана Курчанова, Кiндер Альбум, Віктор Нагорний, Лія Достлєва, Марія Войнова.

 

Авторка ідеї та кураторка:

Анна Гайдай – співзасновниця та кураторка Культурного фотографічного центру PhotoCULT, організаторка міжнародного фестивалю візуальної культури «Візії», міжнародного фестивалю «Chernihivphotofest», численних виставок та освітніх програм, Міжнародного Портфоліо-Ревю в Києві, ініціаторка мобільної бібліотеки «Фотокнига.CULT», членкиня Національної Спілки Фотохудожників України.

 

Програма подій:

4 червня, 18:30 – Відкриття виставки та презентація арт-буку «Відкритий лист. Оголені емоції» за участі авторів. Виставка триватиме з 4 червня до 10 липня.

 

9 червня, 19:00 – Лекція Гліба Вишеславського та Олександра Ляпіна «Мейл-арт: досвід нових видів презентацій мистецтва. Традиція PF у фотографів». На зустрічі ви дізнаєтесь про мистецтво арт-комунікацій (mail art), яке бере свій початок ще з часів дадаїстів та сюрреалістів, про те, як мейл-арт став міжнародним рухом, а також про те, хто був визнаним першим мейл-арт митцем і яке відношення до всього має група Флуксус, Ів Кляйн, Йоко Оно. Друга частина лекції – розповідь про не надто відому через внутрішньоцеховість, але вельми популярну до недавнього часу традицію відправлень PF (Pour Feliciter) фотопоштівок.  Олександр Ляпін, активний учасник традиції, колекціонер PF поштівок, розповість як склалася традиція, хто із фотографів брав в ній участь і чи можливе відновлення.

Запрошуємо колекціонерів фотопоштівок, а також дотичних до традиції PF (Pour Feliciter) серед фотографів! Приходьте із своїми рідкісними поштівками. Після лекції ви зможете обмінятися колекційними екземплярами з колегами. Розповісти та, ймовірно, продовжити традицію PF. Вхід вільний.

 

Виставка та арт-бук «Відкритий лист. Оголені емоції» реалізовані до 25-річчя Національної Спілки фотохудожників України (напрямок: сучасна фотографія).

За підтримки галереї Аrt14 та Центру PhotoCULT.

Адреса: галерея Аrt14, Київ, Михайлівський провулок, 14, контактний телефон (067) 466 6800. Контакт координаторки – Анна 0969759285. Вхід вільний.
  Ваш коментарий будет первым
Только зарегистрированные пользователи могут оставлять коментарии.
Пожалуйста зарегистрируйтесь или войдите в ваш аккаунт.


123