рус eng укр
в Украине
Національна спілка фотохудожників України
горячая новость:Шановні колеги! Статті, новини, інформацію про події просимо направляти на photospilka@ukr.net
Главная - Новости - Выставки - «Притча про красу» Наталії Ратушної у львівському історичному музеї
| 15 ноября 2016

«Притча про красу» Наталії Ратушної у львівському історичному музеї

 У ПОШУКАХ  ГАРМОНІЇ

«Притча про красу» - так називається нова фотовиставка відомої львівської фотохудожниці Наталії Ратушної, яка відкрилась у львівському історичному музеї (пл. Ринок, 6)

Цього разу в об’єктиві  фотохудожниці – Краса. «Краса як пісня, бо хочеться співати, ділитись радістю, краса як сонце, небо і зірки, бо вони безконечні. Краса - це вічність, буревій і тиша. Краса є всюди, де є ми», - каже Наталія Ратушна. – Ця фоторозповідь – про Красу. Найперше виникало питання: «А де її шукати, де вона ? Я виходила на вулиці міста, вдивлялася в обличчя жінок і ВОНА була в цих обличчях, в усмішках молодих дівчат, в золотистому кольорі їхнього волосся, в спокійних рухах жіночого тіла, в нешвидкій ході. Я фотографувала жіночу красу навесні, влітку, восени. І – диво: вона, ця краса, завжди була однаковою. Ну, може, трошки іншою: грубшою або витонченішою, далекою або близькою. Я заглядала в їхні очі: засмучені або веселі, задумані чи безтурботні… Які ж вони різні і водночас - схожі! Й сама, не помічаючи того, усміхалася: можливо, їм, а, можливо, просто Красі».

Здебільшого на фотознімках Наталії Ратушної - перевтілення, внутрішній ритм, гра світла, пошуковість, яка ніколи не зупиняється, яка притаманна цій мисткині. Світ цікавий по-своєму, коли дивитися на нього через візир  фотоапарата , де треба побудувати «картинку» , де б була гармонія. Одним словом - краса . Наталія  створює цей світ, щоб дивувати нас, але перш за все - себе.

На виставці представлено  тридцять робіт Наталії Ратушної, об’єднаних назвою «Притча про красу». І це не випадково, адже в перекладі з грецької мови слово «притча» означає «йти пліч-о-пліч», тобто, притча ставить поруч відоме з невідомим, дозволяє зрівняти відому істину з невідомою. Істина у причтах завжди подається у символах, образах, алегоріях, й ці символи та алегорії,  якщо добре  приглянутись, відчитуються в роботах Наталії Ратушної.

Про автора:

 

Наталія Ратушна - фотохудожниця, журналістка, член Національної спілки журналістів України (НСЖУ), автор кількох фотовиставок, зокрема, «Мандрівка до …себе», «Гіркий полин Чорнобиля», «Жінка: романтична і одержима», «Ті, що йдуть на війну», які експонувались у Львівському Палаці мистецтв, в арт-галереї «Дзига», в Музеї давньої української книги. Також вона є активною учасницею міжнародних фотовиставок, має почесне звання члена міжнародної асоціації фотомитців "FIAF".

 

 

Йосип Марухняк, куратор виставки, фотохудожник
  Ваш коментарий будет первым
Только зарегистрированные пользователи могут оставлять коментарии.
Пожалуйста зарегистрируйтесь или войдите в ваш аккаунт.


123