рус eng укр
в Украине
Національна спілка фотохудожників України
горячая новость:Шановні колеги! Статті, новини, зауваження, просимо відправляти на photospilka_kr@ukr.net
Главная - Новости - Выставки - "На розраду до Антонича" львівського фотохудожника Йосипа Марухянка
| 10 июля 2017

"На розраду до Антонича" львівського фотохудожника Йосипа Марухянка

                       
У Селі Бортятин на Львівщині відбулись заходи з відзначення 80-ї річниці смерті великого українського поета, прозаїка, перекладача Богдана-Ігоря Антонича.
У Музеї-садибі родини Антоничів. що розташувався у священичій плебанії в центрі села, де батько поета був парафіяльним священиком, відбулось відкриття фотовиставки «Вітай життя !» за мотивами поезії Антонича відомого львівського фотохудожника Йосипа  Марухянка. У творчому доробку  цього фотомитця вже кілька десятків фотовиставок, де відображене філософське бачення світу, ліричне і документальне, приурочене знаменитим постатям і подіям, таким як Тарас Шевченко. Михайло Вербицький, Іван Франко,  Богдан-Ігор Антонич. До Антонича фотомитець має якийсь особливий пієтет, і й це вже його третя фотовиставка, присвячена цій видатній постаті.
На світлинах зображені пам’ятні місця, пов’язані з Антоничем, люди, які шанують поета і йдуть своєю стезею у його пізнанні, бо на сьогодні це є потужна постать європейського рівня і поетична та філософська загадка водночас. Так вважає автор фотовиставки, який зобразив ряд подій із вшанування поета у Львові та у Бортятині – селі на Мостищині, в яке так любив приїжджати до батьків студент Львівського університету Богдан-Ігор Антонич.  Вони поховані на сільському цвинтарі Бортятина, то ж після відкриття фотовиставки присутні відвідали могилу батьків, помолились за упокій їх душі і їхнього великого і єдиного сина, який відійшов у вічність 6 липня 1937 року і похований на Янівському цвинтарі у Львові.

  Ваш коментарий будет первым
Только зарегистрированные пользователи могут оставлять коментарии.
Пожалуйста зарегистрируйтесь или войдите в ваш аккаунт.