рус eng укр
в Украине
Національна спілка фотохудожників України
горячая новость:20 лютого День Пам'яті Героїв Небесної Сотні!
Главная - Новости - Выставки - В Україні з’явилася національна онлайн-світлинотека «Українська мить»
| 20 июля 2017

В Україні з’явилася національна онлайн-світлинотека «Українська мить»

5 липня в Українському кризовому медіа центрі відбулася презентація запуску web-платформи національної світлинотеки «Українська мить».
Платформа «Українська мить» – унікальна світлинотека візуального контенту від XIX століття до сьогодення в інтернет просторі. Працює ресурс з кінця травня. Головна ідея – це збір та систематизація старої та сучасної української фотографії. Також, однією з ідей «Українською миті» є створення позитивного іміджу України у світі. Хоча сайт працює у тестовому режимі, вже можна переглянути понад 2100 цікавих фотографій. Тож розробники платформи уже сьогодні запрошують майбутніх партнерів до співпраці. 
Зареєструватися, завантажити та поділитися власними фотографіями ви можете за адресою http://uamoment.com/

Коротко про Національну світлинотеку «Українська мить»: 
1.    «Українська Мить» — унікальний ресурс високоякісного українського візуального контенту для україновибагливих зі всього світу.

2. Ідея національної світлинотеки «Українська Мить» виникла з великого бажання показати нашу країну іншою — сучасною, справжньою, якою бачить команда проекту. Національна світлинотека «Українська Мить» —  ресурс з якісними українськими візуальним контентом які знаходиться у публічному доступі для усіх бажаючих та розкриває усі грані культури, історії, традицій, духовності України та українців.

3. Чому це важливо та потрібно сьогодні?
Ми повинні розуміти, що саме зараз час унікальної можливості продемонструвати світу, що ми спроможні розвивати  Україну своїм інноваційним способом мислення,  глибоким бажанням реалізувати творчий потенціал, отримати гідне місце у світовій спільноті, демонструючи нашу унікальну самобутність та ідентичність.

4. Чому WEB?
Зараз у web-просторі є запит на якісний і сучасний український контент. За даними watcher.com.ua, це 53,77% користувачів українського інтернету, які свідомо обирають українську мову у пошукових системах та шукають український контент. Зросла і кількість україномовних сайтів: зараз 69,60% українського інтернет-простору — це сайти українською мовою. Зокрема в українському інтернет-просторі з’явився термін, який описує нову унікальну аудиторію «україновибагливих» —  єдина спільнота, яка піднялася над державою, бізнесом, корпораціями, що користується українською мовою та надає    перевагу    українському контенту.

5.   Чому фотографія
70% усіх людей  — візуали, тобто ті, хто сприймають світ через призму «картинок». Саме тому візуальний контент вже давно є світовим трендом як у мистецтві, так і у маркетингу.

Твіти та пости в Facebook з фото отримують у 2,3 рази більше залучення аудиторії, ніж без них.  До того ж, ніщо краще за фотографіїї не передає емоції, настрій та атмосферу зображених подій, місць, природи чи людей. У 2017 році щомісячна аудиторія Instagram — соціальної мережі фото та відео — зросла до 700 млн. користувачів. Це удвічі більше порівняно з минулим роком.

6. Команда, хто вони?
Команда, позиціонує себе як україновибагливі, які створюють контент для україновибагливих: для тих, хто обирає українське через спільні цінності, переконання та усвідомлює,  що для творення країни потрібні самоідентифікація, інтелект і культура.

7.   Мета
Стати найбільшим світовим ресурсом з якісним українським візуальним контентом — джерелом матеріалу та натхнення для інших українських проектів.

8.   Місія
Через візуальне мистецтво розкривати українську ідентичність у всіх її проявах та показати світу нашу унікальну самобутню історію та культуру.

Web-платформа Національна світлинотека «Українська Мить» 

Є  джерелом стокової, архівної, художньої та ексклюзивної фотографії
Унікальний загальнодоступний ресурс, що консолідує на одній платформі український візуальний контент та надає можливість споживачам використовувати його
•     Платформа покликана створити можливості для самореалізації у професійному напрямку представників візуального мистецтва
•       Новий майданчик для спілкування між представниками візуального мистецтва та їх поціновувачами (фотографами, режисерами, дизайнерами). 

Зареєструватися, завантажити та поділитися власними фотографіями ви можете за адресою http://uamoment.com/


На сайті вже розмістили близько 2100 фотографій українських фотографів. Однією з ідей «Українською миті» є створення позитивного іміджу України у світі. «Це найдешевший спосіб популяризувати Україну як країну, її культуру, її життя, її проблеми». Платформа має два основні завдання. «Перше – розкрити грані українських традицій, історії та позиціонувати нас у світовому контексті. Друге – платформа консолідує у собі українську фотографію». Назва світлинотеки обрана невипадково.  «Ці два слова – українська мить – дуже чітко передають головний меседж платформи: ціну миті, вартість миті, вартість історичного моменту, який зафіксований у світлинах майстрами і який в цей же момент стає історією».
Серед головних задач платформи – просування ідеї національної ідентичності українського народу. «Я дуже хотів би, щоб кожен громадянин, який проглядає світлини чи то історії, чи то сучасності, відчував себе українцем. Історія завжди з нами», – зауважив співзасновник світлинотеки Олександр Святоцький, академік Національної академії правових наук України, Президент Благодійної організації «Всеукраїнський благодійний фонд європейської інтеграції, безпеки і гуманітарних проектів «Відродження України».
Директор Центрального державного кінофотоархіву України ім. Г.С. Пшеничного Владислав Берковський наголосив на тому, що платформа є одним з можливих шансів просування не лише українського продукту, але й українського духу та ідеї. «Це можливість показати, що Україна існує з давніх часів… і український народ – це не є якась придумка». 
«Дизайн сайту – поєднання зручного та функціонального змісту. Мінімалізм, лаконічність та простота в зовнішньому вигляді», – зазначила дизайнер та співзасновник платформи Юлія Мартин. Поки що сайт працює у тестовому режимі.
  Ваш коментарий будет первым
Только зарегистрированные пользователи могут оставлять коментарии.
Пожалуйста зарегистрируйтесь или войдите в ваш аккаунт.


123