рус eng укр
в Украине
Національна спілка фотохудожників України
горячая новость:Шановні колеги! Вітаємо Вас з Всесвітнім Днем Фотографа!
Главная - Новости - Выставки - KRAЇNA: I am the land LESIA MARUSCHAK
| 14 сентября 2017

KRAЇNA: I am the land LESIA MARUSCHAK

 
NT-Gallery

Opening: 
SEPTEMBER 16, 6:00 pm
16 September – 22 October, 2017

Lidersivs'kyi Boulevard, 5
Odessa, Ukraine


ПРЕС-РЕЛІЗ
Виставка «КRAÏNA: Я – земля” – це вияв поваги до Канади, яка цього року святкує своє 150-річчя. Це однин із проектів, що протягом 2017 року проводяться в Україні з нагоди святкування цієї дати. 
   Мультимедійна інсталяція проекту – це своєрідна"уявна географія", де розмиті час, ідентичність, історія та абстрактні духовні поняття. 
Сенсом свого життя Леся Марущак вважає відносини з землею. Центральними елементами серії її робіт є нестабільність людського існування та фотографії, що провокуютьзацікавленість глядача.Ключовим елементом серії є старі пошкоджені фотографії, що були допрацьовані та оновлені Лесею. Як примари минулого вони представлені на шовкових полотнах, що можуть колихатися від вітру в експозиційному просторі. Їхня майже напівпрозора чорно-біла присутність, відтінена охрою та кіноваром через багаторічну бездоглядність, визначає сумну, мрійливу і приглушену палітру серії. 
​​   Величезні безперервні віньєтки крижаних канадських прерій - місця, де масштаби і відстань важко осягнути. Великоформатні фотоніби кличуть нас до свого простору і запрошують фізично відчути масштаби ландшафтів канадських прерій. Чорнополісне втілення долі - цеключова ідея КRAÏNИ, якою пронизана уся серія робіт есі. Прогулянкибосоніж, - як це робили її предки, коли приїхали до Канади, - це як зв’язок із матір’ю, Батьківщиною та рідною землею; цесвого роду метафора пам'яті.
   Проект «КRAÏNA: Я – земля” спонукає не забувати своє етнічне коріння і не втрачати власну ідентичність, культуру і традиціїпопри глобалізаційні процеси сучасного суспільства та питання імміграції.
   Окрім  Одеси, виставковий проект «КRAÏNA: Я – земля” буде представленийтакож у Харкові, Львові і  Києві. 


ПРО АВТОРА
Олеся Марущак, відома своєю поетичною чутливістю, є визнаним митцем сучасності. Вона розкриває внутрішню красу, заперечуючи місце і час. Народилася у 1961 році в Альвені (Канада), де й провела своє дитинство серед  канадських прерій. Пізніше отримала ступінь магістра з етнографії у Саскачеванському університеті, а також ступінь МВА в  Університеті Оттави.    
   Натхненна роботами Альберто Джакометті та Пітера Ліндберга, Марущак почала досліджувати суть краси і людства, наше місце у просторі та часі, пам'ять та ідентичність. Ліндберг, який визнаний одним із найвпливовіших фотографів сучасності, сказав про Марущак таке: "Я захоплююся чесністю вашої роботи і відчуваю вашу любов та співчуття у всіх ваших фотографіях, які я знаю і люблю". Її роботи спонукають до візуального вивчення нашого розуміння одвічних тем людства.
Роботи Марущак знаходяться у різних національних та міжнародних приватних і громадських колекціях. Олеся отримала чимало нагород, серед яких Премія генерального губернатора Канади (theGovernor General of Canada's Caring Award) та Премія Суверенних медалей (the Sovereign Medal Аward). Нині Олеся Марущак мешкає в Оттаві та Альвені.

  WASYLYK FOUNDATION

FRANKO FOUNDATION    Ваш коментарий будет первым
Только зарегистрированные пользователи могут оставлять коментарии.
Пожалуйста зарегистрируйтесь или войдите в ваш аккаунт.