рус eng укр
в Украине
Національна спілка фотохудожників України
горячая новость:Шановні колеги! Статті, новини, інформацію про події просимо направляти на photospilka@ukr.net
Главная - Новости - Выставки - Експозиція, що поєднала два покоління захисників Незалежності України
| 07 октября 2017

Експозиція, що поєднала два покоління захисників Незалежності України

https://www.youtube.com/watch?v=6vSZSGtsNnA&feature=player_embedded

5 жовтня 2017 року відкрито фотовиставку «Об’єктивНА історія». В її основі – фотознімки воїнів УПА з Яворівського архіву, які дивом збереглися, та фотоукраїнських воїнів з війни на Сході України.
Основна сюжетна лінія світлин нового проекту – часові паралелі між захисниками рідної землі на відстані 70 років. Зафіксовані фотографами-професіоналами та аматорами в різний час герої світлин кохають, відпочивають після бойового походу, жартують, упорядковують тимчасове пристанище, очікують на ворога, прощаються з полеглими побратимами тощо. Вони не перетнулися в часі, проте випромінюють однакові емоції.

Фото схожі між собою, але ідентичність зображень не головне. 
Важлива подібність у вчинках, помислах та ідеях.

У рамках проекту «Музейна платформа історика» Василь Гуменюк студентам-історикам та майбутній фахівцям із фотомистецтва детально розповів про унікальну історію Яворівського фотоархіву УПА, його вивчення та оприлюднення. Важливо, що завдяки кропіткій праці науковця із понад двохсот знайдених у землі зображень третину вдалося розпізнати та персоніфікувати. У своєму виступі історик зазначив: «Слава Україні! Її героїчним жертовним силам усіх часів. Зараз вони як ніколи актуальні у нашому сьогоденні».
Отож, Яворівський архів сьогодні є важливим історичним джерелом із теми історії УПА. Василь Гуменюк презентував науковцям Національного музею історії України у Другій світовій війні електронні копії знімків, які поповнили фондозбірню та стануть актуальним об’єктом нових музейних проектів.
  Ваш коментарий будет первым
Только зарегистрированные пользователи могут оставлять коментарии.
Пожалуйста зарегистрируйтесь или войдите в ваш аккаунт.


123