рус eng укр
в Украине
Національна спілка фотохудожників України
горячая новость:Шановні колеги! Статті, новини, інформацію про події просимо направляти на photospilka@ukr.net
Главная - Новости - Выставки - Музей «Територія Терору» пропонує львів'янам небуденну експозицію
| 18 октября 2017

Музей «Територія Терору» пропонує львів'янам небуденну експозицію

У Львові у 75-ту річницю створення УПА  музей «Територія Терору» презентував оригінальну вуличну виставку, присвячену українським повстанцям. Вона має назву «Історія повстанської фотоплівки» та являє собою серію світлин учасників українського підпілля, зроблених на основі унікальних негативів з повстанського фотоархіву.

Означена збірка була передана музеєві  «Територія Терору» ветераном УПА Богданом Ряпичем у 2011 році. Саме йому вдалося відшукати архів після здобуття Україною незалежності, розповісти історію появи світлин та ідентифікувати частину вояків. Нині архівні фотоплівки є одним з небагатьох цілісно збережених візуальних джерел, що ілюструють боротьбу УПА.

На відкритті виставки Ольга Гончар, директорка музею «Територія Терору», наголосила на важливості комунікації наукових установ з свідками тогочасних події, адже завдяки такій співпраці і стала можливою поява цієї виставки. Під час представлення відбулась і невелика екскурсія фотовиставкою від її куратора – наукового співробітника музею Андрія Шиманського. Дослідник розповів присутнім історію діяльності УПА на теренах Старосамбірщини у 1947 році (саме тоді й були зроблені представлені на виставці фото). Він також наголосив на окремим моментах біографії деяких вояків, зокрема повстанця під псевдом «Коля» - вихідця з Казахстану,  котрий воював пліч-о-пліч з українськими повстанцями проти каральних сталінських частин.

Зазначимо, що виставка експонуватиметься на площі Ринок, перед входом до Ратуші, до 31 жовтня.

Ігор Галущак

Львів

 

 

 
  Ваш коментарий будет первым
Только зарегистрированные пользователи могут оставлять коментарии.
Пожалуйста зарегистрируйтесь или войдите в ваш аккаунт.


123