рус eng укр
в Украине
Національна спілка фотохудожників України
горячая новость:Шановні колеги! Сайт знов зазнає атак з боку фальшивих користувачів. Просимо віднестися з розумінням до деяких незручностей та обмежень!
Главная - Новости - Выставки - ВИСТАВКА ПАМ'ЯТІ БОРИСЛАВА БРОНДУКОВА Юрія Гармаша у Будинку Кіно
| 02 марта 2018

ВИСТАВКА ПАМ'ЯТІ БОРИСЛАВА БРОНДУКОВА Юрія Гармаша у Будинку Кіно

Продовжується спільний проект Національної спілки фотохудожників України та Національної спілки кінематографістів України щодо виставкового простіру та серії виставок кінематографістів та фотохудожників у Київському Будинку Кіно.

Виставка відбувається у Будинку Кіно по вул. Саксаганського 6, 1 поверх, Київ

ПЕРЕГЛЯНУТИ

Народився в невеликому селі Дубова, неподалік від Києва[1]. З шести років у своєму рідному селі на всіх святах читав довгі вірші. У школі вчився добре, отримував грамоти. Десять класів закінчив лише з однією четвіркою — з хімії[2]. Закінчив у Києві будівельний технікум у 1960.

Працював виконробом на будівництві, потім на заводі «Арсенал», де грав у народному театрі. Там його побачив ректор Театрального інституту ім. І.Карпенко-Карого Микола Задніпровський, який запропонував Брондукову вступити до інституту. З 1961 по 1965 рік навчався у Театральному інституті ім. І. Карпенка-Карого. Брондуков був одним з найближчих друзів Івана Миколайчука, вони товаришували зі студентських часів[2]. Раїса Недашківська, народна артистка України, однокурсниця Брондукова по театральному інституту згадує:

«Боренька був приголомшливо талановитий. Його талант проявлявся не тільки на знімальному майданчику, а й у житті. У наші студентські роки він постійно всіх нас смішив. Просто доводив всіх до сліз, а сам в цей час залишався дуже серйозним.»[3]

Як кіноактор Борислав Брондуков дебютував 1962 року у фільмі Сергія Параджанова «Квітка на камені».

У 1968 році — нагороджений дипломом Всесоюзного кінофестивалю у Ленінграді за найкращу чоловічу роль у фільмі «Камінний хрест».

Пізніше він знявся у понад 110 фільмах, в тому числі у стрічках «Афоня», «Осінній марафон», «Пригоди Шерлока Холмса і доктора Ватсона», «Вас чекає громадянка Ніканорова», «Будь здоровим і прощай», «Небезпечні гастролі», «Зелений фургон»«Ми з джазу».

У кіно Брондуков не грав головних персонажів. Він відмовлявся від центральних ролей, якщо вони йому не подобалися і завжди міг, за його словами, з будь-якого епізоду «зробити цукерку».

У 1995 році Брондуков став першим лауреатом Державної премії України імені Олександра Довженка.

У 1984 році актор пережив перший інсульт. Пізніше він переніс ще два інсульти і операцію з видалення гематоми головного мозку[4].

Востаннє на екрані Брондуков з'явився у 1997 році в картині «Хіппініада, або Материк любові», але після третього інсульту (1997) він не розмовляв і не вставав з ліжка. Постійно за ним доглядала дружина Катерина.

Надгробок Борислава Брондукова на Байковому кладовищі у Києві.

Борислав Брондуков помер 10 березня 2004 року на 67-му році життя. Був похований на Байковому кладовищі у Києві (ділянка № 49а).
  Ваш коментарий будет первым
Только зарегистрированные пользователи могут оставлять коментарии.
Пожалуйста зарегистрируйтесь или войдите в ваш аккаунт.