рус eng укр
в Украине
Національна спілка фотохудожників України
горячая новость:Шановні колеги! Сайт знов зазнає атак з боку фальшивих користувачів. Просимо віднестися з розумінням до деяких незручностей та обмежень!
Главная - Новости - Выставки - Йосип Марухняк у київській бібліотеці "Молода гвардія"
| 12 марта 2018

Йосип Марухняк у київській бібліотеці "Молода гвардія"

Йосип Марухняк  -  один із провідних фоторепортерів Львівщини та України, член Національної спілки журналістів України (НСЖУ), член Національної спілки фотохудожників України (НСФУ), художник міжнародної федерації фотомитців AFIAP, член СОФУ (Світове об’єднання фотографів - українців), учасник та призер міжнародних та всеукраїнських фотовиставок, лауреат обласної премії в галузі  культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури (премія ім. В’ячеслава Чорновола в номінації  «журналістика і публіцистика»).

Вагомими мистецькими подіями в житті Львівщини стали фотовиставки Йосипа Марухняка, присвячені 200-літнім ювілеям видатних постатей України: Тараса Шевченка, Маркіяна Шашкевича, автора мелодії Державного гімну України Михайла Вербицького, об’єднані спільною тематичною рубрикою «Великі ювілеї». Фотовиставки «Тарасовими шляхами», «Відлуння Маркіянових  дзвонів»,  «Мелодія для нації», «Натхненні Кобзарем», «Ну що б, здавалося, слова» (за мотивами поезій Тараса Шевченка.), «Творець мелодії незнищенності» експонувалися у Львові у 2014 - 2017 роках. Окрім цих експозицій, великий резонанс серед громадськості та у пресі мали фотовиставки  «Мені життя прожитого не жаль…» ( до 75-ліття Романа Лубківського), «Вітай  життя!», «Вишнева віхола», «Світ грає мерехтливо» (за мотивами творчості  Б.- І. Антонича), «В дорогу! Іду, моя  доле…» (до 150-річчя Осипа Маковея). Загалом фотохудожник Йосип Марухняк є автором 23-х персональних фотовиставок, які  стали вагомим внеском в українську художню фотографію, також він виступав куратором та організатором фотовиставок інших відомих фотомитців.

Йосип Марухянк як професійний журналіст вміло поєднує слово і фотографію, публікуючи свої матеріали про вагомі мистецькі події Львівщини та України на сторінках загальноукраїнської щоденної газети «День», і цей жанр у середовищі львівських журналістів отримав жартівливу назву «фотописи». Окрім газети «День», він активно висвітлює мистецькі події на щоденних новинних ресурсах «ЗІК»,  «Галінфо», «Вголос» та  «Leopolsis News», також друкується у  всеукраїнському часописі «Слово просвіти».

З проголошенням незалежності України Йосип Марухняк став працювати у народному часописі «За вільну Україну», і його фоторепортажі на сторінках цієї газети уже належать історії. Він  також причетний до створення музеїв Івана Виговського, родини Антоничів, музеїв Маркіяна Шашкевича у селах Нестаничі, Новосілки та Деревня на Львівщині - як інформаційний спонсор цих подій. У його приватному фотоархіві зберігаються цінні документальні кадри про становлення цих закладів культури на теренах Львівщини. Щоб зберегти для майбутніх поколінь безцінні кадри становлення нашої  державності, фотомитець створив «Фотоархів Йосифа Марухняка» у Львівській науковій бібліотеці ім. В. Стефаника, який постійно поповнюється його фотоматеріалами, а також інших фоторепортерів та фотографів. Зараз, працюючи на посаді фотокореспондента прес-служби Національного університету «Львівська політехніка», Йосип Марухняк постійно поповнює медіабанк цього вишу.

 

Йосип Марухняк є автором фотокниг «Молитва і пісня Михайла Вербицького». «Камула». Львів. 2016; «Відлуння дзвонів Маркіяна Шашкевича». «Камула». Львів. 2017; «Границі долі Осипа Маковея». «Камула». Львів. 2017, співавтором книг і фотоальбомів «Тільки у Львові: мандрівка древнім містом». «Афіша», 2002; «Свою Україну любіть». Альманах. Львівський Палац мистецтв, 2002, 2007 рр.;  «Українська світлина: професіонали і аматори». ПП Вовк Б., І та ІІ томи, 2007, 2010 рр. «Шляхами академіка Волі». Леся Олендій. Музей Тараса Шевченка ЛМП. Львів, «Афіша», 2012; «Світ його привітав». Роман Наконечний. Народний музей Шевченка. Львів. 2013;  «Тарас Шевченко та кобзарство». Вид-во Львівської політехніки. Львів. 2013; «Національний лісотехнічний університет України». ТОВ «Видавничий центр Логос України», Київ, 2014.

 

 
  Ваш коментарий будет первым
Только зарегистрированные пользователи могут оставлять коментарии.
Пожалуйста зарегистрируйтесь или войдите в ваш аккаунт.