рус eng укр
в Украине
Національна спілка фотохудожників України
горячая новость:Шановні колеги! Сайт знов зазнає атак з боку фальшивих користувачів. Просимо віднестися з розумінням до деяких незручностей та обмежень!
Главная - Новости - Выставки - «Дайте руки, юні други…» фотовиставка відомого львівського фотомитця Йосипа Марухняка, яка відкрилася у Львівському палаці мистецтв
| 13 марта 2018

«Дайте руки, юні други…» фотовиставка відомого львівського фотомитця Йосипа Марухняка, яка відкрилася у Львівському палаці мистецтв

                      «Дайте руки, юні други…»

Так називається фотовиставка відомого львівського фотомитця Йосипа Марухняка,  яка відкрилася у Львівському палаці мистецтв. Виставка присвячена життю і творчості Будителя Галичини, українського письменника, поета і греко-католицького священика Маркіяна Шашкевича.

Це уже друга фотовиставка Йосипа Марухняка, присвячена цій видатній постаті. Попередня, яка експонувалася у Палаці мистецтв у листопаді 2014 року, була присвячена двохсотлітньому ювілею Маркіяна Шашкевича.

Ця виставка не до дати  - радше до моменту, коли знову гостро стоїть питання захисту рідної мови уже в нашій Українській Державі, коли нам закидають «дружню» думку: «Давайте перейдемо на латиницю, бо так ми швидше зблизимося з Європою і відірвемося від москаля». Такі дискусії уже були в Галичині в часи Маркіяна Шашкевича: тоді справді на високому рівні дискутували чи українська мова є українською, а чи, може, діалектом польської і пропонували запровадити  польське «абецадло». От тоді й залунав могутній голос «Руської Трійці», тоді й появилася маленька книжечка «Русалка Дністровая», яка багатьом перевернула свідомість…

Фотохудожник Йосип Марухняк, який упродовж багатьох років  фіксує багато події, пов’язані з постаттю Маркіяна Шашкевича, який назбирав величезний фотоархів, пройшовся його життєвими дорогами і видав фотоальбом «Відлуння дзвонів  Маркіяна Шашкевича» своєю новою фотовиставкою ще раз нагадує про життєвий подвиг Маркіяна Шашкевича, підкреслює, що саме він був першим Соборником України.

У ці березневі дні ми вшановуємо Тараса Шевченка, і на одній із світлин автор показую єдиний в Україні пам’ятник Тарасові Шевченку і Маркіяну Шашкевичу… І Шевченко, і українські письменники перед ним бачили Україну без Галичини, бо тоді це була інша держава. Маркіян Шашкевич першим побачив ту цілісність України разом з Галичиною, відродив український дух  на наших галицьких землях.

 
  Ваш коментарий будет первым
Только зарегистрированные пользователи могут оставлять коментарии.
Пожалуйста зарегистрируйтесь или войдите в ваш аккаунт.