рус eng укр
в Украине
Національна спілка фотохудожників України
горячая новость:Шановні колеги! Напади фальшивих користувачив та відновлення сайту НСФХУ тривають!
Главная - Новости - Выставки - Відкриття авторської фотовиставки Олексія Самойленка «ІСТОРІЯ УКРАЇНИ: КАМІНЬ ПОЛОВЕЦЬКОГО СТЕПУ» у Дніпрі
| 04 апреля 2018

Відкриття авторської фотовиставки Олексія Самойленка «ІСТОРІЯ УКРАЇНИ: КАМІНЬ ПОЛОВЕЦЬКОГО СТЕПУ» у Дніпрі

Дніпропетровський національний історичний музей ім. Д.І.Яворницького

 

6 квітня 2018 року

17.00

Внутрішній дворик музею

 

Відкриття авторської фотовиставки Олексія Самойленка

«ІСТОРІЯ УКРАЇНИ: КАМІНЬ ПОЛОВЕЦЬКОГО СТЕПУ»

 

Прес-реліз

 

06 квітня о 17:00 у внутрішньому дворику Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д.І. Яворницького відбудеться відкриття авторської фотовиставки Олексія Самойленка «Історія України: Камінь половецького степу».

«Історія України» – це широкомасштабний авторський фотопроект Олексія Самойленка, який за допомогою мистецтва фотографії розповідає про історію нашої країни, починаючи з XXXX тис. до н.е. і закінчуючи XV ст. н.е.: доба трипільської культури, час процвітання кочівників-половців (кипчаків), період утворення грецьких колоній на березі Чорного моря, панування скіфів у степових районах, становлення Київської Русі і поява козацтва. Основною метою проекту є візуалізація тієї чи іншої історичної епохи. Під час роботи над проектом автор збирав інформацію у багатьох музеях України.

«Камінь половецького степу» - це друга частина фотопроекту «Історія України», яка презентує власний погляд фотографа на історію половців. Однин з найбільш загадкових кочових народів, які жили на території сучасної України – половці. Не маючи яскраво вираженої писемності, половці залишили пам'ятки сакрального мистецтва – так звані «кам'яні баби». Саме вони, застиглі в камені свідки історії, стали головним артефактом фототворів. Застосовуючи техніку фотоколажу автор відтворив образ половців, як відважних воїнів із залізною волею і сильним характером, загартованим в степу. Окрім цього, фотовиставка Олексія Самойленка знайомить з віруваннями і шаманськими обрядами половців, поховальними звичаями і культурою вшанування вождів.

Загалом на виставці Олексій Самойленка представлено 21 фотороботу. До того ж, фотовиставка доповнена фондовими експонатами нашого музею, які гармонійно доповнюють розповідь автора про історію половців.

Олексій Самойленко – талановитий харківський фотограф, неодноразовий переможець всеукраїнських та міжнародних фотоконкурсів. Його роботи неодноразово експонувались в галереях Європи. Багато фоторобіт автора нині зберігаються в приватних колекціях в Україні, Німеччині та Великої Британії. Олексій Самойленко – яскравий представник та продовжувач традицій харківської фотографії, організатор Творчого об’єднання FotoArt, діяльність якого спрямовано на розвиток та популяризацію мистецтва фотографії міста Харкова як в Україні, так і за її межами.

 

Авторська фотовиставка Олексія Самойленка «Камінь половецького степу» чекає всіх шанувальників історії та фотографії з 6 квітня по 31 травня 2018 року.

 

Адреса музею: просп. Д.Яворницького, 16; тел. (0562) 46-34-22.

Виставка працює: кожного дня, крім понеділка та останньої п’ятниці місяця, з 10.00 до 17.00 години, каса зачиняється о 16.15.

Прес-секретар музею Олена Нелюб 0686658397

                                                         0502667187
  Ваш коментарий будет первым
Только зарегистрированные пользователи могут оставлять коментарии.
Пожалуйста зарегистрируйтесь или войдите в ваш аккаунт.