рус eng укр
в Украине
Національна спілка фотохудожників України
горячая новость:Шановні колеги! Напади фальшивих користувачив та відновлення сайту НСФХУ тривають!
Главная - Новости - Выставки - Наталія Ратушна «Білий янгол Антонича»
| 06 сентября 2018

Наталія Ратушна «Білий янгол Антонича»

                          «Білий  янгол Антонича»

Так називається нова фотовиставка Наталії Ратушної за мотивами поезій Богдана-Ігоря Антонича, яка відкривається  7 вересня у селі Бортятин на Мостищині.

Творчі люди завжди у пошуку… Ці слова точно адресовані фотомисткині  Наталії Ратушній, адже зовсім недавно вона дивувала  львів’ян фотовиставкою  «Окрилена мрія». Цими днями її роботи «Наввипередки з часом» експонуються  у  Будинку  кіно столиці, й ось –  її нова творча добірка,  присвячена  поезії  неперевершеного митця слова Богдана –Ігоря Антонича. Закономірно, що  експонуватиметься вона у місці, яке «дихає Антоничем» - в музеї-садибі його родини, що у селі Бортятин Мостиського району на Львівщині. Тут поет проводив свої юнацькі роки. Будучи студентом Львівського університету, він часто приїжджав до Бортятина, де душпастирював його батько, тут зустрічався з місцевою молоддю, і все оточуюче надихало його на поезію.

Перечитуючи поезію  Антонича, фотомисткиня Наталія Ратушна зуміла по-своєму відчитати його метафору і втілити її у світлині. Метафора Антонича – це не будь-яка метафора, вона – крилата, світла, багата:  ось « …порт закосичений, наче квітками, фрегатами; дах неба над ним є сивастими хмарами латаний; вітер оре синє море; виходить місяць із діброви писать елегії на пнях;  в ріці  дівчата сонце миють; від воза місяць відпрягають….. Те ж саме можна сказати  й про  епітети Антонича: з рвучким вітром буйногривим; бляшане небо, олив’яний місяць і ночі попелястий дим; срібна смерть… Цю влучну, крилату Антоничеву метафору,  його неповторний епітет ми бачимо у світлинах Наталії Ратушної.  Як поет одержимий поезією, так фотомисткиня одержима своєю творчістю. Такі люди – це фанати, диваки, які з біди черпають радість, а з болю – натхнення, і творчість їхня – безмежна. Вона не має кінцевої мети. До неї завжди є безнастанна дорога.

«Я колись сама писала вірші, - згадує Наталія Ратушна, - але фотоапарат був  завжди біля мене, й цей напрямок творчості переміг у тій внутрішній боротьбі, та любов до поезії залишилася на все життя.  Якось, перечитуючи вкотре збірку Антонича,  я знайшла багато відповідей на свої питання щодо мистецтва, буття, щоденної  багатовимірної філософії… У поезії Антонича домінує постійний мотив гармонії, він прагне постійної досконалості, але ніяк не може її досягти, бо це поет багатовимірний.  Антонич  дуже близький мені по духу. З певним відчуттям неспокою прагну знайти власний світ, і в цьому поет Богдан-Ігор Антонич  мені дуже допомагає.

У певний момент мені захотілося  передати  багатовимірність поета, його хвилюючий, багатогранний світ у фотографіях. Наскільки мені це вдалося – судити вам».

Йосип Марухняк. НСФУ, AFIAP

 
  Ваш коментарий будет первым
Только зарегистрированные пользователи могут оставлять коментарии.
Пожалуйста зарегистрируйтесь или войдите в ваш аккаунт.