рус eng укр
в Украине
Національна спілка фотохудожників України
горячая новость:Шановні колеги! Новини, статті, ілюстрації просимо надсилати на photospilka_kr@ukr.net
Главная - Новости - Выставки - «Obscura bus» у Мистецькому арсеналі ідей
| 25 сентября 2018

«Obscura bus» у Мистецькому арсеналі ідей

Як спiймати автобусом сонячного зайця i примусити його перетворитися на зображення? Як ходити догори дригом, то стаючи завбiльшки з будiвлю, то перетворюючись на крихiтку, що здатна проникнути крiзь замкову щiлину?
Приходьте до вуличної інсталяції «Obscura bus», i Pavlovka ArtGalleryзанурить вас у свiт Льюїса Керолла, а також розповiсть про те, як зробити гiгантський фотоапарат з автобуса чи тролейбуса i як ним фотографувати.
Ми можемо перетворити будь-який простір, об’єкт чи предмет на фотоапарат, спеціально для Арсенал Ідей ми перетворимо автобус ПАЗ-672 на “ОBCRURA BUS”. 
Цьогоріч ми створили в місті Маріуполь унікальний проект. Старенька Skodа, що відслужила свій тролейбусний вік на пасажирських маршрутах, отримала нове життя як унікальний гігантський фотоапарат, єдиний у світі. 
Усередині тролейбус було перетворено на вщент чорний простір, і глядачі, потрапляючи до гігантської фотокамери, могли побачити і зрозуміти, як будується зображення. Використовуючи той самий принцип, що і в будь-якому з фотоапаратів, тролейбус побудував зображення розміром з людський зріст. 
ТРОЛЕЙБУС-ФОТОАПАРАТ одночасно працює і як пінхол - елементарна система побудови зображення на основі проходження світла крізь невеликий отвір, і як камера обскура, використовуючи прості оптичні системи. 
29 квітня, у Всесвітній день пінхол-фотографії, що святкується щороку в останню неділю квітня, цим тролейбусом ми провели технічно надскладну зйомку без використання об’єктива – лише отвір завбільшки в один міліметр – на світлочутливій бромо-срібній плівці й отримали результат, який ви можете побачити тут. Витримка першої фотографії 34 хвилини, на ній зображена арт-платформа «ТЮ!» з художньою акцією під назвою «Немонстрація». Друга фотографія була створена 1 травня за принципом оптичної системи моноколь. 
Величезні негативи та фотографії можна побачити на Арсенал Ідей

Куратори проекту:
Waldemart Klyuzko
Igor Belsky 
Юлія Бельська Юлия Геннадиевна 
Володимир Буслов.  Ваш коментарий будет первым
Только зарегистрированные пользователи могут оставлять коментарии.
Пожалуйста зарегистрируйтесь или войдите в ваш аккаунт.