рус eng укр
в Украине
Національна спілка фотохудожників України
горячая новость:Шановні колеги! Інформацію про виставки, статті та новини просимо надсилати на photospilka@ukr.net
Главная - Новости - Фотоиздания - Презентація книги австрійського фотографа-графіка Петера Лаглера «Чорнобиль.“Я піду і буду жити – або залишуся і помру”.Чорнобиль –32 роки потому.
| 02 ноября 2018

Презентація книги австрійського фотографа-графіка Петера Лаглера «Чорнобиль.“Я піду і буду жити – або залишуся і помру”.Чорнобиль –32 роки потому.

Презентація книги австрійського фотографа-графіка Петера Лаглера «Чорнобиль.“Я піду і буду жити – або залишуся і помру”.Чорнобиль –32 роки потому. Фотографічна подорож з супровідним текстом

06 листопада 2018 р. в рамках міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація. 100-річчя Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського» відбудеться презентація книги австрійського фотографа-графіка Петера Лаглера «Чорнобиль“. Я піду і буду жити – або залишуся і помру”. Чорнобиль –32 роки потому. фотографічна подорож з супровідним текстом.

26 квітня 1986 р. о 01:23:44 годині на радянській атомній електростанції імені В.І. Леніна біля українського міста Чорнобиль відбулося щось дотепер неймовірне… 
Чи то через конструктивні недоліки, чи через експлуатаційну помилку під час тестових випробувань на четвертому енергоблоці сталася катастрофа – тепловий вибух, що призвів до розплавлення активної зони блоку.

Потужність реактора була збільшена впродовж декількох секунд до 100-кратної номінальної потужності. Під час двох коротких вибухів реактор був повністю зруйнований, а 2 000-тонний дах реакторної будівлі було відкинуто на 30 метрів, що призвело до витоку радіоактивних елементів.

Наслідки радіоактивного забруднення для України, Білорусі, частини Росії та, в меншій мірі, для більшості країн Європи були і залишаються катастрофічними ....
Через 31 рік фотограф Пітер Лаглер розпочав подорож до іншого – забутого і значною мірою безлюдного світу, де тепер природа намагається найкращим чином протистояти шкоді, заподіяній людством, у зону відчуження площею 2,598 км ² навколо Чорнобильської атомної електростанції в Україні.

Це подорож невидимою та невідчутною радіоактивною небезпекою - через покинуті села та міста, які були евакуйовані за кілька годин і роками чекають на свій остаточний занепад

Разом з тим, це також фотографічна подорож до опроміненого радіоактивними частинками меморіалу, який все ще залишається великою загрозою для навколишнього середовища – на ще багато тисяч років ...

"Моє велике бажання - показати людям, що насправді означає ядерна радіація, що криється за цим невидимим монстром, до яких нескінченних страждань це може призвести, все це лежить поза виміром часу… продовжується безкінечно, тобто існує в реальності назавжди. " (Петер Лаглер)
Структура фотографічної частини книги:

Включає 142 фотографії, 14 з яких – двохсторонні

Фотографічна частина складається з 10 розділів з коротким описом про місце, де зроблена фотографія, а саме:

-КП “Дитятки” зовнішня межа зони
-Село Залісся
-Місто Чорнобиль
-КП “Лелів” внутрішня межа зони
-Чорнобиль 2 / Дуга 3 - Радарна станція
-Село Копачі
-Атомна електростанція
-“Рудий ліс” 
-Місто Прип’ять 
-Музей Чорнобиля в Києві

Структура тексту:

Текстова частина складається з 6 розділів:

- Вступ
- Історія Чорнобильської АЕС
- Аварія 
-Видимі наслідки
- Люди
- Довгострокові наслідки
Саркофаг
Флора та фауна
Люди

Текст налічує 25 сторінок, на яких розміщено 0 фотографій (8 + 1 двостороння), які були взяті автором з Музею Чорнобиля у Києві. 
Презентація книги розпочнеться о 16.15 у конференц-залі НБУВ за адресою: просп. Голосіївський, 3.
  Ваш коментарий будет первым
Только зарегистрированные пользователи могут оставлять коментарии.
Пожалуйста зарегистрируйтесь или войдите в ваш аккаунт.


123