рус eng укр
в Украине
Національна спілка фотохудожників України
горячая новость:Шановні колеги! Маємо черговий напад на сайт! Найближчим часом робота сайту буде відновлена.
Главная - Новости - Выставки - Йосип Марухняк у Дрогобицькому палаці мистецтв
| 05 марта 2019

Йосип Марухняк у Дрогобицькому палаці мистецтв

              «З Кобзарем на прощу. В Україну…»

Так називається нова фотовиставка львівського фотохудожника Йосипа Марухняка, присвячена 205-ій річниці від дня народження Тараса Шевченка, яка відкривається у Дрогобицькому палаці  мистецтв.

Це – десята фотовиставка львівського фотомитця, присвячена темі нашого національного поета і пророка. Про Шевченківські виставки Йосипа Марухняка уже  говорять категорією «Світлинна Шевченкіана». І справедливо, бо ця «світлинна Шевченкіана Марухняка» досить багата.

Цього разу на суд дрогобицькому глядачеві автор представив кілька тем: світлини за мотивами поезій Тараса Шевченка; Шевченківські місця в Україні; Шевченківські місця в Санкт-Петербурзі і в Білорусі; натхненні Кобзарем (про українських митців, яких надихає творчість Тараса Шевченка) та памятники Кобзарю.…

 «Сонце заходить, гори чорніють, пташечка тихне, поле німіє.,.» - ці  слова одразу зринають у пам яті, коли оглядаєш світлину Йосипа Марухняка, де майстерно змальовано об»єктивом стан природи, захід Сонця. Чи «хлюпочуться качаточка поміж осокою…». Таких вишуканих художніх світлин, які  ілюструють поезії Шевченка, у автора фотовиставки чимало. «Тарас Шевченко мене постійно надихає. Його творчість – бездонне джерело, з якого можна черпати і черпати».

У 2001 році групу львівських художників, зініціював,до мандрівки, тодішній директор Палацу мистецтв Роман Наконечний, які здійснила цікаву поїздку в Санкт-Петербург і відвідала пам’ятні місця, пов’язані з Кобзарем. Це дуже сколихнуло львівських митців і відобразилося в їхній подальшій творчості, що було згодом представлено на різних виставках.

Пізніше були поїздки художників до Канева і до Білорусі,  відвідини місць, пов’язані із Тарасом Шевченком, і про які мало хто знає. Дещо із цього доробку є представлено на фотовиставці… Це були роки великого національного піднесення, відродження нації, і хотілося  глибше торкнутись до творчості Шевченка. Це піднесення було відчутне у творчих майстернях художників». Окремий блок Марухнякової Шевченкіани становлять світлини із зображеннями пам’ятників Кобзарю.

 

 

 Довідка. 

Йосип Марухняк - член Національної спілки фотохудожників України (НСФУ), художник міжнародної федерації фотомитців AFIAP, член Національної спілки журналістів України (НСЖУ), член СОФУ (Світове об’єднання фотографів - українців), учасник і призер міжнародних та всеукраїнських фотовиставок, лауреат обласної премії в галузі культури 2017 року в номінації «Журналістика і публіцистика» (премія ім. В’ячеслава Чорновола). 

 

Надія Федунь, член НСЖУ

 

 

 
  Ваш коментарий будет первым
Только зарегистрированные пользователи могут оставлять коментарии.
Пожалуйста зарегистрируйтесь или войдите в ваш аккаунт.


123