рус eng укр
в Украине
Національна спілка фотохудожників України
горячая новость:Шановні колеги! Інформацію про виставки, статті та новини просимо надсилати на photospilka@ukr.net
Главная - Новости - Выставки - Еліза Карлізі: «Сицилія. Острів часу» в Музеї етнографії та художнього промислу Інституту народознавства Національної академії наук України
| 10 апреля 2019

Еліза Карлізі: «Сицилія. Острів часу» в Музеї етнографії та художнього промислу Інституту народознавства Національної академії наук України

 

 

11 квітня о 16.00 в Музеї етнографії та художнього промислу Інституту народознавства Національної академії наук України (м. Львів, проспект Свободи, 15) відбудеться відкриття виставки фотографії Елізи Карлізі «Сицилія. Острів часу».

 

«Острів часу» − багатолітній творчий проект молодої сицилійської художниці, фоторепортерки, журналістки Елізи Карлізі, котрий поєднує поезію, прозові твори, живопис та фотомистецтво. Мета даного проекту − показати іншу Сицилію, без традиційних, часто хибних стереотипів (мафія, аграрний край), а саме Сицилію з її розмаїттям етно-культурних нашаруваннь, історичних метаморфоз та високою чуттєвою культурою.

 

Сицилія Елізи Карлізі − це острівний мікрокосмос, де сучасні реалії та історія переплелися в особливому часовому вимірі, витворивши унікальний симбіоз минулого і сьогодення. Львівська експозиція − невелика частина проекту, а саме, окремі фотороботи художниці з проекцією на жіночий образ як універсальний архетип сицилійської ідентичності, де роль дружини, матері, дочки завжди мав сакральне значення у вимірі сім’ї. Сицилієць може покинути рідну землю, мігрувати у пошуках кращої долі, проте він ніколи не розірве духовно-ментальний зв’язок із власною домівкою, родиною, носієм котрої завжди була і залишається жінка як носій традицій. Сучасна сицилійка є цікавим поєднанням сталих сімейних цінностей, глобальної емансипації, котра в реаліях сицилійського етносу має поєднувати виразну жіночність з чітким материнським началом та харизматичністю сильної жінки. Сицилія як жіночий образ − це своєрідна творча фотоапеляція Елізи Карлізі до кінотворів Джузепе Торнаторе, класиків сицилійської літератури − Андреа Камільєрі, Сальваторе Квазімодо та в особливий спосіб Луіджі Піранделло.

 

Музей етнографії та художнього промислу ІН НАН України запрошує на відкриття! 
  Ваш коментарий будет первым
Только зарегистрированные пользователи могут оставлять коментарии.
Пожалуйста зарегистрируйтесь или войдите в ваш аккаунт.


123