рус eng укр
в Украине
Національна спілка фотохудожників України
горячая новость:Шановні колеги! Інформацію про виставки, статті та новини просимо надсилати на photospilka@ukr.net
Главная - Новости - Выставки - «Славськ. Втрачені розписи Сосенка»
| 30 мая 2019

«Славськ. Втрачені розписи Сосенка»

«Славськ. Втрачені розписи Сосенка»

 

Автори фотовиставки Євген Булавін, Оксана Бойко, Сергій Леонов і Тетяна Казанцева 12-го травня зробили фото розписів Модеста Сосенка і Юліана Буцманюка у славській церкві Успіння Пресвятої Богородиці УГКЦ за кілька днів до їхнього знищення. Про це повідомляє 032.ua.

 

«Виставка організовується тими людьми, хто першими відреагували на факт що розписи можуть бути збиті. Ми потрапили до церкви за анонімним проханням одного з парафіян, що боявся руйнування церкви та її автентичності. І відповідно це були світлини, які були зроблені в той момент. Можна побачити наскільки в гарному стані ці розписи, наскільки автентичний прочерк Сосенка і дуже-дуже гарний колорит. Там немає руйнації, там є просто краса отих розписів, які вже зараз знищені. Хочемо до цього привернути увагу. Виставка буде тривати в «Штуці» два місяці, щодня з 10:00 до 21:30, упродовж червня та липня, вхід вільний. А ще ми проведемо майстер-класи «Ікона на склі» – будемо малювати в отій обстановці втрачені ікони, ангели Сосенка», – розповіла в коментарі 032.ua співорганізаторка виставки, мистецтвознавець Тетяна Казанцева.

 

Автори – учасники ініціативного товариства, яке переконувало місцевих священика і парафіян у необхідності збереження розписів церкви Успіння Пресвятої Богородиці УГКЦ видатного українського художника Модеста Сосенка та його помічника Юліана Буцманюка, виконаних у1909 році.

 

Нагадаємо, церква архітектора Василя Нагірного, інтегральною частиною якої були розписи, належить до пам’яток архітектури місцевого значення. Незважаючи на цей факт і всупереч застереженням спільноти реставраторів, мистецтвознавців, художників і шанувальників українського культурного спадку, після численних візитів фахівців уже вранці 15-го травня парафіяни цинічно збили 100-річну плитку фабрики Івана Левинського, а з 17:00 до 19:00 – розписи.

 

Львівська облдержадміністрація подала позов до суду для вилучення з власності громади пам’ятки та скерували звернення до ДАБІ щодо вжиття необхідних заходів за завдані пошкодження. Натомість офіційна позиція керівництва УГКЦ щодо ситуації, яка склалась, досі не озвучена. Виставка – ще одна спроба звернути увагу громадськості до прецеденту з надією, що він не потоне у болоті бюрократичних процедур, політичних ігор та байдужості.

 

Творча співдружність Photogrammer.Media
  Ваш коментарий будет первым
Только зарегистрированные пользователи могут оставлять коментарии.
Пожалуйста зарегистрируйтесь или войдите в ваш аккаунт.


123