рус eng укр
в Украине
Національна спілка фотохудожників України
горячая новость:Усіх причетних та небайдужих з Днем Фотографії!
Главная - Новости - Выставки - Запрошуємо Вас взяти участь у фото проекті «Спадок Івана Мазепи»
| 04 июня 2019

Запрошуємо Вас взяти участь у фото проекті «Спадок Івана Мазепи»

Шановні спілчани!

Національний Києво-Печерський заповідник та Національна спілка фотохудожників України запрошує взяти участь у фото проекті «Спадок Івана Мазепи», що запланований у межах проведення культурологічного заходу «Бароко-fest»-2019 до Дня Незалежності України.  Захід пройде у форматі фестивалю 22 серпня на території Митрополичого саду та прилеглих оборонних мурів і Південної (Годинникової) вежі, вхід до котрої і стане імпровізованою сценою для виступів художніх колективів.

Виставка фоторобіт із зображенням історичних місць, пов’язаних з іменем Івана Мазепи, буде розміщена на  мурах Києво-Печерської лаври, зведених на його кошти та за часу його життя. (Київ, вул. Лаврська, 9)

Планується максимально охопити і відтворити у світлинах простір життєдіяльності Івана Мазепи: Київ, Батурин, Глухів, Любечі (Чернігівська обл), Чернігів, Біла Церква, м. Камінці, с. Мазепинці,  Полтава, Лубни, с. Дегтярівка Новгородсіверського району Чернігівської області, м. Галас (Румунія), м. Девентере Нідерланди, Варшава (при дворі Яна Казимірова), Гродно, Рашков, Крехов (околиці Львова), Переяслав, Запоріжжя, річка Інгул, Черкаси, Чигирин та ін. Дари Мазепи також в православних храмах Сирії, Палестини, Стамбула, на Афоні.

Звертаємо увагу, що роботи будуть експонуватися під відкритим небом на фортечних мурах,  формат робіт не менше 100*80 см.

Для довідки.

Ім'я великого гетьмана назавжди вписане в історію України. Розбудова  вітчизняної культури загалом, і зокрема, її святині Києво-Печерської лаври, стали національною ідеєю у житті Івана Мазепи. Мазепинське бароко - квінтесенція всього періоду українського бароко. Це і  побудовані коштом гетьмана фортечні мури Верхньої лаври з 4-ма вежами і брамами, церква Всіх святих над Економічними воротами.  Вкладав кошти гетьман у розбудову та оздоблення всього лаврського архітектурного ансамблю, Вознесенського жіночого монастиря, ігуменею якого була його мати. Неодноразово виділяв кошти Іван Мазепа на книговидання лаврської друкарні. Такі книжки,   як «Псалтир с кратким толкованием» (1697) і «Октоих» (1699), а також  кілька видань Євангелія були видані за безпосередньої участі  Івана Степановича. І не тільки сам гетьман займався розбудовою, але й спонукав до цього козацьку старшину  (наприклад, Хрестовоздвиженська церква  побудована коштом полтавського полковника П.Герцика, Різдво-Богородицька церква – збудована 1696р. коштом київського полковника К. Мокієвського).

Загалом коштом великого гетьмана збудовано і реставровано 43 храми (у Києві, Чернігові, Переяславі, Ніжині, Прилуках). Саме за його часів завершується формування стилю Бароко в Україні.

Верховною радою України затверджена Постанова №9234про відзначення 380 років від дня народження Івана Мазепи (1639-1709), гетьмана України, військового і політичного діяча, мецената.

 

Просимо Вас надсилати Ваші фотографії у повному розмірі з коротким описом на photospilka@ukr.net з поміткою „Мазепа”.
  Ваш коментарий будет первым
Только зарегистрированные пользователи могут оставлять коментарии.
Пожалуйста зарегистрируйтесь или войдите в ваш аккаунт.


123