рус eng укр
в Украине
Національна спілка фотохудожників України
горячая новость:Шановні колеги! Статті, новини, інформацію про події просимо направляти на photospilka@ukr.net
Главная - Новости - Выставки - Аура Міста арт-резиденція у м. Старобільськ
| 02 августа 2019

Аура Міста арт-резиденція у м. Старобільськ

Дослідницька АРТ-резиденція «Аура міста» на конкурсній основі запрошує:

• Митців, які працюють в будь яких жанрах мистецтва (живопис, скульптура, графіка, фотографія, медіа-мистецтво, а також просторовими формами – інсталяціями, ленд-арт)
• Арт-менеджерів, експертів з інтерпретації спадщини, гідів-інтерпретаторів.

Відбір резидентів відбувається на основі проєктних заявок https://forms.gle/2xFNtftsoUgCgLsj9 в електронному вигляді.

Резиденція проходить у місті Старобільськ Луганської області, у період з 14 серпня по 30 вересня 2019 року.

Старобільськ – невелике мальовниче місто на березі річки Айдар, курортна зона соснових лісів, і цілющих вод. Далеко не кожен край Луганської області має таку давню та славну історію, як Старобільщина. Перші поселення людей тут з’явилися ще в епоху кам’яного віку. Знаменитою Кальміуською сакмою (дорогою) ходили в набіги на Москву та інші міста татарські і ногайські орди. Тут же, з метою протидії татарам виникла фортеця Бєльська, побудована в 1600 році царським воєводою Богданом Яковичем Бєльським. Датою заснування міста вважається 1686 рік. У 1797р. слобода стала містом Старобільськ, центром однойменного повіту Слобідсько-Української гурбернії. У Старобільську свого часу проживали видатний російський письменник В. М. Гаршин, заслані декабристи. Тут народились винахідник реактивних снарядів та «Катюші» Г. Е Лангемак та всесвітньо відомий піаніст диригент двоюрідний брат Сергія Рахманінова - О. І. Зілотті. Він є автором редакцій концертів Чайковського, численних обробок. Також народився у Старобільську поет прозаїк есеїст перекладач - Сергій Жадан. Старобільськ описаний у його творах «Anarchy in the UKR» та «Ворошиловград». В місті збереглося багато пам’яток архітектури XIX ст., величні храми, діючий жіночій монастир "Всех скорбящих радость"(1851р).

Мета резиденції - дослідити ідентичність міста Старобільська, його художнє бачення, яке через синтез нових форм мистецтва з традиційним сприйняттям старого міста дасть можливість переосмислити культурну спадщину та знайти свій образ, стиль, втілення та шляхи реалізації стратегії розвитку.

Задачі резиденції:
- Дослідження та популяризація історико-культурної спадщини міста.
- Створення сценаріїв, моделей творчого осмислення міста.
- Підтримка участі громадян у переосмисленні міського простору 
- Подолання культурної ізоляції міста та участь у міжрегіональному діалозі.

Умовою участі в резиденції є:

1. Досвід учасників. Якщо студенти, не менше 4 курсу навчання.
2. Проживання та робота на території міста Старобільськ, протягом 10 днів. Можливий період перебування з 14 серпня до 30 вересня. Графік та програма для кожного резидента узгоджуються індивідуально.
3. Проведення по одному творчому заходу від резидента (майстер-клас, лекція, воркшоп) на вибір митця.
4. В період реалізації проєкту резидент сам оплачує витрати на проїзд, проживання, харчування та витрати на матеріали (холст, фарби та інш.) зі своєї винагороди, яка йому виплачується у розмірі 15 000 грн. Порядок виплати винагороди: половина виплачується по прибуттю в резиденцію, остаток, по завершенню програми. 
5. Безповоротна передача, щонайменше однієї творчої роботи від резидента місту Старобільськ.

В рамках резиденції митці проведуть 10 днів, досліджуючи історико-культурну спадщину міста. До проєкту долучаються місцеві краєзнавці, літератори, наукові співробітники музею, співпрацюючи з якими резиденти створюють свої роботи. Експерти з інтерпретації, шляхом обговорення з місцевою спільнотою, розроблять творчі сценарії розвитку міста Старобільськ, з його новим образом, кольором, арт-об'єктами, подіями.

Контактна інформація:
92703, Луганська область, 
м. Старобільськ
вул. Чернишевського, 23а
dievagromada@gmail.com
+38(066)065-81-25
Керівниця проєкту: Очкурова Оксана Сергіївна

Додаткова інформація та новини резиденції на сторінці www.facebook.com/AuraMista

Проєкт Дослідницька АРТ-резиденція «Аура міста» реалізується ГО Центр спільного розвитку «Дієва Громада» за фінансової підтримки Український культурний фонд

#ЗапідтримкиУКФ #АураМіста #Дієвагромада #Старобільськ
  Ваш коментарий будет первым
Только зарегистрированные пользователи могут оставлять коментарии.
Пожалуйста зарегистрируйтесь или войдите в ваш аккаунт.


123