рус eng укр
в Украине
Національна спілка фотохудожників України
горячая новость:Шановні колеги! Статті, новини, інформацію про події просимо направляти на photospilka@ukr.net
Главная - Новости - Выставки - “Крик” Фотопроект Ірини Хмари в арт-просторі «Галерея 83»
| 05 ноября 2019

“Крик” Фотопроект Ірини Хмари в арт-просторі «Галерея 83»

“Крик”

Фотопроект Ірини Хмари

(Україна)

Відкриття та презентація - 05 листопада 2019 о 19:00

в арт-просторі «Галерея 83»

Київ, Тарасівська, 3А

 

Що таке крик? Яке символічне навантаження має цей емоційний прояв? З чого він народжується і до чого веде? Такими питаннями задається фотограф Ірина Хмара, якій одного разу нарешті набридло знімати “як люди позують” і захотілось поговорити про щось непідробне. І саме з пошуків правди зазвичай починається творче дослідження. До своєї теми Хмара підійшла із властивою їй безпосередністю, сміливо відкинувши теоретичні розробки. Ірина скористалася методом наївного дослідника, що випробовує на міцність доступну їй частину реальності. Що з цього вийшло? Тринадцять історій справжніх жінок, які розкривають психоемоційну складову крику. Виявилось, що крик — це не лише горе і біль, але й радість, не лише тремор і жар, але й полегшення. А спільним у більшості історій є відчуття звільнення. Можливо, саме у цьому ховається сенс крику. Та зрештою, остаточні висновки за глядачем.

Іванна Стратійчук

 

Спеціальна гостя проекту — Марія Фабрічева, психотерапевт, медіатор, творчий директор психологічно-соціальних проектів. Марія розповість про те, чому важливо "дружити" з емоціями, та дасть корисні рекомендації щодо підтримки здорових емоційних реакцій.

 

Ірина Хмара, фотограф, автор проекту:

Мені набридло знімати, як люди позують, старанно готуються до фотосесії, і вживу до знімка, посміхаються і затискаються всередині своєї шкаралупи. І одного разу на думку спало (звісно, вночі, перед сном) зробити справжні портрети, передати емоції того моменту, і назвати цю оказію «Крик». Фотографувала я жінок до самого крику, під час і після. Крім того, завданням для них було згадати про якусь подію, позитивну чи негативну, яка викликала дуже сильні емоції, і про неї прокричати. Для декого це було випробуванням, дехто плакав.

 

На виставці буде представлено по 3 портрети 13 жінок. А ще – розповідь кожної жінки. Плюс анімаційне відео.

 

Іра Гвоздик, куратор, власниця Галереї 83:

Чи доводилось вам коли-небудь кричати? Кричати не всередині, а так, щоб Вас почули. Якщо і не хтось, то принаймні Ви самі. Мені доводилось. Коли подзвонили з лікарні і сказали, що Папи більше нема та коли я народжувала дочку. Крик- це те, що нам допомагає долати труднощі і вивільняти емоції, без крику іноді ніяк. Криком починається наше життя, коли кисень вперше наповнює легені. Справжні, непідробні портрети тринадцяти жінок в трьох різних станах на мить зроблять Вас ближчими до їхніх радощів чи горя, змусять співпереживати, проводити паралелі з собою, замислитись над власним вивільненням емоцій.

 

Запрошуємо 05 листопада 2019 о 19:00 на відкриття виставки :

Київ, вул. Тарасівська, 3А

(вхід з вулиці Тарасівська, код на дверях 4)

Контакти:

+380 63 758 3300

art.gallery83@yahoo.com

http://www.gallery83.space/

Подія у ФБ - https://www.facebook.com/events/2210825692553156/

 

Інформація підготовлена арт-об`єднанням

«Kyivphotos-Hall 2012»

https://www.facebook.com/Photoskievhall/

 

 

 
  Ваш коментарий будет первым
Только зарегистрированные пользователи могут оставлять коментарии.
Пожалуйста зарегистрируйтесь или войдите в ваш аккаунт.


123