рус eng укр
в Украине
Національна спілка фотохудожників України
горячая новость:20 лютого День Пам'яті Героїв Небесної Сотні!
Главная - Новости - Выставки - «Кендіс Брайтц: Ти+Я»
| 17 января 2011

«Кендіс Брайтц: Ти+Я»

22 грудня 2010р.

Відкритий лист до художників з України

Шановні художники,

Мене запрошено презентувати персональну виставку в PinchukArtCentre з 12 лютого по 17 квітня 2011 року. Основою виставки стане серія фото- та відеопортретів, над якими я працювала починаючи з 2005 року.

Назва виставки - «Кендіс Брайтц: ТИ + Я»

Звичайно, для мене це чудова можливість, але вважаю, що виставка буде неповною без роботи, створеної спеціально для України.

Отже, в рамках персональної виставки, я хотіла би запросити митців та креативних людей, які живуть і працюють в Україні, разом зі мною попрацювати над портретним проектом, що буде представлений протягом моєї виставки в PinchukArtCentre.

Мені б дуже хотілося, щоб ваша робота стала частиною проекту, який є основним елементом моєї виставки в PinchukArtCentre.

Проект

Я запрошую вас створити мій портрет, стиль та спосіб виконання якого ви обираєте на власний розсуд. Зверніть увагу, що портрет не обов'язково має бути компліментарним чи улесливим для мого его. Ви можете зображувати мене як забажаєте. Це винятково ваше рішення, яким чином ви хотіли б зобразити мене. Чи буде цей портрет натуралістичним чи абстрактним... Чи буде він сюрреалістичного стилю чи нагадуватиме соціалістичний реалізм... Чи ви представите мене оголеною або ж в костюмі на ваш смак... Чи буде мій портрет виконано вугільним олівцем чи милом, олійними фарбами, з глини, деревини, емалі, сталі, звуку, світла, відео, тексту, скла, шоколаду... чи з абсолютно нового і невідомого матеріалу... Чи буде це робота, яка візуально зображає мою зовнішність, чи, можливо, це буде вірш або коротке оповідання, яке опише мене словами чи звуком без зображення...

Чи буде це традиційний портрет чи такий, що кидає виклик поняттю портретного живопису... Чи буде цей портрет розміром з поштову марку чи неймовірно масштабним... Чи буде це робота з мармуру, що залишиться на віки, чи може з льоду, що розтане за одну ніч... Чи буду я зображена на повний зріст, чи лише мій ніс великим планом... Чи буде він висіти на стіні чи в повітрі... Я лишаю всі ці творчі підходи на ваш розсуд. Я сподіваюся зібрати якомога ширшу колекцію портретів, які репрезентуватимуть розмаїття творчо мислячих людей України. Меж можливого не існує - ваш портрет може бути надзвичайно реалістичним полотном або ж пирогом, що своєю формою нагадує мене. Він може бути виконаний з будь-якого матеріалу і у будь якому розмірі. Важливим є те, аби навіть у найабстрактнішій, найконцептуальнішій роботі вгадувався мій портрет.

Усі представлені для участі портрети складуть єдиний твір мистецтва, роботу, яку я хотіла б описати як мій «збірний портрет», а точніше - мій портрет вашими очима.

Уточнення: це запрошення стосується не тільки тих, хто вважає себе професійними художниками (хоча я маю велику надію, що і такі приєднаються), але також творчих людей, які бажають взяти участь у проекті. Буду рада студентам мистецьких ВУЗів, ремісникам, стилістам, фотографам зі світу моди, дизайнерам, архітекторам, флористам, музикантам, письменникам, поетам та іншим, хто бажає зробити внесок у вигляді портрету. Нехай ваша уява допоможе розтлумачити моє запрошення.

Чого очікувати

Мене завжди цікавили портрети митців виконані іншими художниками. Моя пропозиція взяти участь у цьому проекті - це пропозиція знайомства та насолоди від творчості широкого кола митців і творчих людей України, пропозиція креативного діалогу. Нажаль, участь у проекті не передбачає фінансової винагороди. Я надіюся, що пропозиція розмістити ваш експонат поруч з моїми роботами та роботами інших митців України у рамках креативного діалогу в PinchukArtCentre стане для вас достатнім натхненням з огляду на виклик, який закладений в основу цього запрошення.

Після виставки

Під кінець виставки в PinchukArtCentre ретельно відібрана частина робіт з усіх представлених портретів увійде до фінальної композиції. Фінальна версія роботи і надалі буде виставлятися в різноманітних музеях та арт-інституціях світу. Коли ця фінальна версія роботи (композиція з кількох портретів) буде презентована в PinchukArtCentre або в будь-якому іншому місці, авторські права всіх художників, роботи котрих увійдуть до композиції, будуть вказані. Але важливо, щоб усі з самого початку розуміли, що сама композиція буде підписана як мій «Автопортрет». А отже, ця велика робота буде представлятися як робота, автором якої є Кендіс Брайтц. Дуже важливо, аби вас влаштовував такий задум і ви дозволили, аби створений вами портрет подорожував і надалі як невід'ємна частина великого «Автопортрету».

Ви зображуєте мене : Я зображую вас

Для кожного митця, робота якого буде відібрана для фінальної композиції та подорожуватиме далі, я створю його/її відеопортрет. Я сподіваюсь, що ви погодитесь на такий обмін: ви віддаєте мені створений вами портрет назавжди. Аби віддячити вам за таку щедрість та творчий внесок у масштабну роботу (за умови, що ви один з відібраних художників, який дарує мій портрет для масштабної роботи в її фінальній версії) я створю ваш індивідуальний відеопортрет з моїм автографом і це відео буде вашим назавжди. У разі якщо ви не бажаєте, щоб я створила ваш відеопортрет, ми не зможемо розглядати вашу роботу як претендента на фінальну версію колекції портретів, позаяк всі митці, які віддають мої портрети для фінальної версії, мають дати дозвіл на створення їх портретів - щоб цей проект справді став досвідом взаємного обміну.

Зустріч зі мною: зустріч з вами

29 січня 2011 року мені виповниться 39 років. День народження я проведу в Києві! Я була б рада зустрітися з вами, якщо у вас буде на це час і ви вважаєте, що це допоможе у створенні мого портрету. На цій зустрічі ви зможете поставити мені запитання, зробити фото, зняти мене на відео, провести інтерв'ю зі мною і, взагалі, розібратися в тому, що вам буде потрібно для створення мого портрету. Така зустріч не є обов'язковою! Це гарна нагода для тих, кому важливо почути мій голос, поставити запитання, побачити якого я зросту, почути мою історію та трішки ближче познайомитись зі мною. Зі свого боку, я чекатиму цієї зустрічі, щоб ближче познайомитися з вами. Якщо ви зацікавлені в зустрічі 29 січня 2011 року, будь ласка, надішліть відповідь за адресою breitz@pinchukartcentre.org , щоб ми мали уявлення про кількість гостей. Взяти участь у зустрічі зможуть тільки ті, хто заздалегідь зареєструється. Як підтвердження реєстрації, вам надішлють відповідь через електронну пошту з вказаними часом і місцем проведення зустрічі.

Якщо у вас є особлива пропозиція/прохання до мене, я розгляну її і вирішу чи вона прийнятна. Якщо мені сподобається ваша пропозиція/прохання, я зроблю все від мене залежне аби виконати його і дати вам можливість реалізувати задум стосовно мого портрета. Будь ласка, надішліть вашу пропозицію/прохання на breitz@pinchukartcentre.org Прошу зауважити, що я не зможу відповідати на кожне надіслане мені запитання - вас багато, а я одна. Але якщо я отримаю від вас переконливу пропозицію щодо мого портрета у вашому виконанні з чітким поясненням концепції та того, що від мене вимагається, я серйозно розгляну можливість провести певний час з вами чи зробити те, що вам потрібно у період мого перебування в Києві з 29 січня до 8 лютого.

Основні факти про мене

Я народилася у 1972 році в Йоганнесбурзі, Південна Африка. Там я виросла і закінчила мистецьку школу в 1993 році. Продовжила навчання в Чикаго, де провчилася один рік перед тим як переїхати до Нью-Йорку у 1995 році. Там я перебувала до 2002 року. У 2002 році, на наступний день після мого 30-річчя, я залишила Нью-Йорк і переїхала до Берліну, де живу досі разом з моїм коханим Алексом. Крім заняття творчістю, я також викладаю мистецтво старшокурсникам мистецького університету (Braunschweig University of Art) в Берліні. Щодо моєї творчості як художниці, можливо, вам буде цікаво дізнатися, що я по-різному поверталася до певним чином нав'язливих роздумів про портрети протягом останнього десятиріччя. Як правило я працюю з відео, але інколи і з фотографією. Мої роботи представлені здебільшого в галереях Лондона (White Cube) та Мілану (Kaufmann Repetto). Ви можете знайти деякі мої роботи через Google або просто відвідавши мій вебсайт www.candicebreitz.net

Мої фото можна переглянути на Picasa

Деякі відеоролики зі мною є на Vimeo

Ви можете скачати документ з моїми основними біографічними фактами
Скачати документ з інформацією про те, де проходили мої виставки, та мою історію як художниці (PDF)
Ви можете скачати найбільш повний на сьогодні каталог моїх творів (PDF). До нього увійшли мої роботи за останні 16 років, що дасть вам загальну уяву про те , чим я займаюсь.
Мої відеороботи можна подивитись на моїй сторінці на Vimeo

Дуже дякую, що знайшли час розглянути моє запрошення,

Чекаю зустрічі з вами та вашою роботою,

Кендіс Брайтц

Регламент подачі робіт

Я вважаю, нам потрібен невеличкий контракт, який має бути підписаний абсолютно всіма художниками-учасниками по факту доставки робіт. В ньому буде оговорено відповідальність сторін - на випадок, якщо робота буде пошкоджена/вкрадена/загублена під час виставки. Такий контракт буде передано вам командою PinchukArtCentre у момент передачі роботи на експозицію, і його підписання є обов'язковою умовою залучення вашої роботи до експозиції. Прошу також звернути увагу, що вам потрібно самостійно забезпечити доставку арт-роботи до PinchukArtCentre і покрити усі пов'язані з цим витрати.

Для того, щоб ваша робота стала частиною виставки у PinchukArtCentre, під час її творення прошу звернути увагу на просторове обмеження приміщення: для того, щоб роботу без пошкоджень підняти/занести до призначеної для експозиції кімнати, габарити роботи не повинні перевищувати 2 х 2 х 1 м, а вага - не більше 100 кг. PinchukArtCentre залишає за собою право відмовити у залученні роботи до проекту у момент її доставки у приміщення центру у випадку, якщо параметри роботи не відповідають практичним можливостям виставкового приміщення чи певним чином порушують систему безпеки PinchukArtCentre.

Прийом робіт від українських художників розпочнеться у приміщенні PinchukArtCentre 31 січня 2011 р. і буде відбуватися за таким графіком:

* 31 січня - 8 лютого 2011 р. прийом робіт щодня з 10:00 по 15:00
* У період з 14 лютого по 21 березня 2011 р. роботи будуть прийматися лише по понеділках з 10:00 по 15:00.
* 28 березня 2011р. PinchukArtCentre особисто повідомить художників, чиї роботи були вибрані для формування мого «Автопортету». Таке повідомлення буде відправлене на контактну електронну адресу художника, вказану у договорі під час його підписання.
  Коментарии (2)
 1 
Написал(а) КОЗЛОВСЬКИЙ ВАДИМ, в 00:14 18.01.2011
каталог не скачується
 2 
Написал(а) Иващенко Николай, в 00:40 13.02.2011
Вадим Козловский один учасвует в выставке? Может еще кто то участвует?
Только зарегистрированные пользователи могут оставлять коментарии.
Пожалуйста зарегистрируйтесь или войдите в ваш аккаунт.


123