рус eng укр
в Украине
Національна спілка фотохудожників України
горячая новость:20 лютого День Пам'яті Героїв Небесної Сотні!
Главная - Новости - Выставки - 17 січня стартував прийом заявок на здобуття Премії PinchukArtCentre
| 18 января 2011

17 січня стартував прийом заявок на здобуття Премії PinchukArtCentre

Шановні колеги!

З радістю повідомляємо Вам, що 17 січня PinchukArtCentre розпочав прийом заявок на здобуття Премії PinchukArtCentre в 2011 році - загальнонаціональної премії у сфері сучасного мистецтва, що присуджується молодим українським художникам. Це перша в Україні приватна премія, метою якої є створення, підтримка та розвиток нового покоління молодих українських художників.

Подача робіт на здобуття Премії здійснюватиметься виключно в on-line режимі через сайт Премії:  www.prize.pinchukartcentre.org з 17 січня по 17 квітня 2011 року.

Премія PinchukArtCentre присуджується кращим українським художникам у віці до 35 років кожні два роки, починаючи з 2009 р. Претендентами на здобуття Премії можуть стати художники, що працюють з будь-якими жанрами сучасного мистецтва: живопис, малюнок, фотографія, відео, скульптура, інсталяція, документація та інше.

У рамках Премії PinchukArtCentre присуджується Головна премія, дві Спеціальні премії, а також «Приз громадськості»:

 

  • Головна премія PinchukArtCentre - 100 тисяч гривень і оплата стажувань в майстернях провідних художників світу;
  • Дві Спеціальні премії PinchukArtCentre - по 25 тисяч гривень кожна і оплата стажувань в майстернях провідних художників світу;
  • «Приз громадськості» - 10 тисяч гривень. Переможця буде визначено голосуванням відвідувачів PinchukArtCentre, де відбудеться виставка учасників шорт-листа.

Також володар Головної премії PinchukArtCentre автоматично потрапляє в шорт-лист номінантів на Премію Future Generation Art Prize 2012 - міжнародної премії для молодих художників.

У конкурсі можуть брати участь, як окремі художники, так і групи. Один художник (група) може виставити на конкурс від 3 до 7 робіт. Заявки на участь подаються відповідно до регламенту Премії PinchukArtCentre. Первинний відбір робіт здійснюватиметься Експертною Комісією, до якої увійдуть куратори арт-центра та експерти у сфері сучасного мистецтва. Відповідно до рішення Комісії 20 червня буде сформований і оголошений шорт-лист номінантів на Премію PinchukArtCentre 2011.

Роботи номінантів будуть представлені на виставці в PinchukArtCentre, яка відкриється 22 жовтня.

Володарі Головної та Спеціальних премій будуть визначені рішенням Міжнародного журі Премії PinchukArtCentre в грудні 2011 року в Києві. Склад журі, до якого увійдуть світові експерти в області сучасного мистецтва, буде оголошений у момент відкриття виставки номінантів. Переможець в номінації «Приз громадськості» визначатиметься голосуванням відвідувачів PinchukArtCentre.

Лауреaти першої Премії PinchukArtCentre були визначені в грудні 2009 року. Артем Волокітін став володарем Головної премії, а Олексій Салманов і Маша Шубіна - двох Спеціальних премій. Окрім отримання грошової винагороди вони стажувалися в майстернях всесвітньо відомих художників: Артем Волокітін і Маша Шубіна - в студії Ентоні Гормлі (Antony Gormley) в Лондоні, а Олексій Салманов - в студії Олафура Еліассона (Olafur Eliasson) в Берліні.

Також роботи Артема Волокітіна були представлені в PinchukArtCentre у рамках виставки 21 номінанта на отримання премії Future Generation Art Prize 2010. Волокітін автоматично потрапив у фінал міжнародної премії молодим художникам, як володар Головної Премії PinchukArtCentre.

PinchukArtCentre - один з найбільших центрів сучасного мистецтва в Східній Європі був відкритий у вересні 2006 року. Арт-центр є одним з проектів Фонду Віктора Пінчука у сфері культури. Серед основних видів діяльності - проведення виставок світових і українських художників, підтримка культурних проектів та ін.

Офіційний сайт - www.pinchukartcentre.org

Фонд Віктора Пінчука (pinchukfund.org) - це незалежна приватна міжнародна благодійна організація, що базується в Україні. Фонд був створений в 2006 році бізнесменом і громадським діячем Віктором Пінчуком. Його метою є надання новим поколінням можливості стати творцями майбутніх змін. Для її реалізації розробляються проекти та будується партнерство, як в самій Україні, так і поза її межами. Фонд інвестує у трьох основних напрямках: інвестиції у людину, інвестиції у суспільство, інвестиції у світ.

Офіційний сайт - www.pinchukfund.org
  Коментарии (1)
 1 
Написал(а) Говорухина Наталья, в 14:48 18.01.2011
Хорошее дело....Молодежь, дерзайте! :zzz
Только зарегистрированные пользователи могут оставлять коментарии.
Пожалуйста зарегистрируйтесь или войдите в ваш аккаунт.


123