рус eng укр
в Украине
Національна спілка фотохудожників України
горячая новость:20 лютого День Пам'яті Героїв Небесної Сотні!
Главная - Новости - Выставки - Два погляди на українську фотографію. Vol. 2
| 05 августа 2011

Два погляди на українську фотографію. Vol. 2

© Тетяна Худецька

Під такою  назвою в грудні 2010 року Національною спілкою фотохудожників України (НСФХУ) було започатковано цикл виставок, присвячених сучасній українській фотографії.
Ідея проведення таких виставок народилася восени минулого року і на ХХХ Пленумі НСФХУ у листопаді 2010 року було прийнято рішення проводити ці виставки регулярно, щоразу вибираючи нову пару кураторів. Першою кураторською парою стали: Вадим Козловський (Вінниця) - Михайло Педан (Стокгольм, Швеція).
Ідея виставок полягає в демонструванні двох підходів до творчої фотографії: класичного і сучасного, визначенні наскільки багато в українській фотографії є класичного чи авангардного і наскільки великим є розрив між цими двома підходами, де альтернативна аналітична фотографія зближається чи віддаляється, є сильнішою чи слабшою перед класичною академічною подачею фотомистецтва.
Два куратори cформували свої експозиційні блоки, які відображали їхнє бачення сучасного стану української фотографії.
Виставка відбулася одночасно в двох галереях: «Ра» і «Камера». На відкриття, окрім кураторів та місцевої публіки, прибуло багато фотохудожників з різних міст України: Вінниця, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Миколаїв, Одеса, Полтава, Харків та інші.
Тривала дискусія виявила багато цікавих нових аспектів в сприйнятті фотохудожниками обох векторів української фотографії, обговорювалися шляхи її розвитку і перспективи.
Виставка і її обговорення показали необхідність і затребуваність даного проекту. Жоден інший захід спілки фотохудожників за останні роки не був таким людним і резонансним.
Роботи, що були відібрані у 2010 році можна проглянути ось тут: http://photospilka.com/gallery/vystavki/dva-vzglyada-na-ukrainskuyu-fotografiyu/

У жовтні цього року заплановано проведення другої частини проекту «Два погляди на українську фотографію» у фотогалереях «АРТ +» ТРЦ «Материк» (вул. Борщагівська, 154) і "Камера" (вул. Прорізна, 22).

Куруватимуть:

Олексій Роготченко
http://ghent-altarpiece.com/ru/team_curator_2.html
Олександр Ляпін
http://www.yagallery.com.ua/autors/19/
Обидва - це добре відомі особистості в мистецьких колах Києва, України і не тільки. Олексій Роготченко - заслужений діяч мистецтв України, доктор, критик, курував українську експозицію на цьогорічному Венеційському бієнале, Олександр Ляпін - куратор чисельних фотографічних проектів.
Роботи для експозиції будуть вибиратися кураторами, як і першого разу, на сайті Національної спілки фотохудожників України. То ж поспішайте завантажити свої роботи на сайт, хто ще цього не зробив - можливо Вам пощастить бути відібраними до експозиції та Ви матимете шанс потрапити в обговорення і дискусію за участі кураторів, авторів вибраних для експонування робіт, а також критиків, галеристів, мистецтвознавців.
На основі відібраних для експозиції робіт буде cформовано блок для аукціону, який відбудеться наприкінці року.
  Коментарии (13)
 11 
Написал(а) Троцюк Марта, в 11:25 16.08.2011
Чомусь не можу відповідати на коментарі. отож,  
для Швеця: Швець, ти як завжди майже поетично висловлюєшся :-) то давай його робити святом мистецтва!! га?
 12 
Написал(а) Швець Олександр, в 22:53 16.08.2011
Марта! Реєструйся на сайті і виставляй свої твори! І я радітиму твоїм успіхам...))) А на мої слова про комік шоу Не зважай...))) В любому випадку бажаю тобі успіху. І ще бажаю поменше гаяти свою віру на усяких аферистів! Бо твоя віра, це їхній добробут..Добробут аферистів і бездарей! Хоча хай подавляться, зле не те. Зле що ти час гаєш у своїй вірі, замісь творчого розвитку!
 13 
Написал(а) Троцюк Марта, в 22:23 22.08.2011
та я нічого не гаю...бо все є досвід...тільки важливо фільтр не виключати ;-)
Только зарегистрированные пользователи могут оставлять коментарии.
Пожалуйста зарегистрируйтесь или войдите в ваш аккаунт.
Страницы: 12


123