рус eng укр
в Украине
Национальный союз
фотохудожников Украины
горячая новость:Шановні колеги! Атака на сайт триває, щоденно реєструється понад 500 ботів. Вибачте за незручності.
Главная - Новости - Выставки - ІІ Всеукраїнський фотоконкурс «Вітрила України» у київському Будинку архітектора.
| 16 января 2017

ІІ Всеукраїнський фотоконкурс «Вітрила України» у київському Будинку архітектора.

                                                 ІІ Всеукраїнський фотоконкурс «Вітрила України»

У 2015 році відбувся Перший відкритий Всеукраїнський конкурс яхтової фотографії, організований для всіх, хто любить вітрила і море в мистецтві фотографії. У перший рік були проведені виставки в Одесі, Києві, Миколаєві та дві церемонії нагородження. За два роки існування проект став помітною подією у вітрильному співтоваристві завдяки виставкам і підтримці інформаційних партнерів – Національної спілки фотохудожників України та мариністичного журналу «Шкіпер».

 

Більшість учасників конкурсуце яхтсмени-фотографи з Одеси, Миколаєва, Запоріжжя, Харкова, Києва, Вишгорода, Черкас, Херсона, Фороса, які представили на суд публіки і журі понад тисячу цікавих і надихаючих знімків. Оцінка творчих робіт учасників конкурсу проходила за підтримки Київської та Одеської організацій Національної спілки фотохудожників України.

 

Учасники анонімно представляли свої роботи в двох категоріях – «Аматор» та «Майстер», у яких були присутні наступні розділи:

-         жанр/жанровий портрет, що об'єднує портретні фотографії, зняті під час вітрильних перегонів і пов'язані з вітрильним спортом – це підкорення стихії, приборкання хвиль, радість і відчуття свободи. Фотографії цього розділу присвячені сюжетам і емоціям, що наповнюють вітрильний спорт, в тому числі і забавним моментам. І, безумовно – це дитяча жанрова фотографія, зворушлива і мотивуюча займатися яхтингом з ранніх років;

-         пейзаж мальовничі краєвиди, відмічені географією вітрильних змагань. А також яхтинг як істотна частина життя міст, розташованих на берегах річок чи морей – фото вітрильників на фоні урбанізованого ландшафту;

-         спорт екстремальні фотографії вітрильного спорту, динамічні й захоплюючі;.

-         етюди творчий погляд на сюжети, які оточують прекрасний в кожній своїй миті вітрильний спорт.

 

Оскільки назва фотоконкурсу «Вітрила України», перевага віддавалася фотографіям, знятим в акваторіях України. Наступний конкурс планується доповнити розділом «Українські яхтсмени на міжнародних регатах», сюжети якого мають бути зняті саме українськими фотографами.

 

І, нарешті, головна номінація конкурсу – Гран-прі, переможець у якій визначається як Автор, який найбільш повно розкрив тему вітрильного спорту і набрав найбільшу кількість призових фотографій, представлених у всіх розділах конкурсу. Другий рік поспіль Гран-прі нагороджується Любов Котляр, яка цього року відзначена у 7 номінаціях з 12 можливих у категорії «Майстер».

 

Перша експозиція за традицією відбулась в Одесі – у Музеї сучасного мистецтва Одеси. В Києві вона проходитиме з 18 по 31 січня у Центральному Будинку архітектора України. Після Одеси і Києва «Вітрила України» експонуватимуться у Миколаєві та Дніпрі.

 

За підсумками конкурсу видається одноіменний фотокалендар «UKR 2017. Вітрила України».  Завдяки участі у проекті компанії «Інтерпарус» кожен учасник і члени журі отримують авторський екземпляр календаря. Офіційні партнери проекту: друк виставкових фотографій – компанія «Gross», друк фотокалендаря – компанія «Terminova».

 

Довідка:

фотоконкурс був заснований у 2015 році Оргкомітетом у складі Костянтина Зарицького з Національної Спілки художників України, він же голова журі (Одеса), директора дитячої спортивної школи Євгена Вітебського (Одеса), Любові Котляр з ​​Київської організації Національної Спілки фотохудожників України.

© Ідея – Євген Вітебський, Костянтин Зарицький, Любов Котляр, 2015

© Журі – НСФХУ, КО НСФХУ, Одеська ОО НСФХУ, 2015

© Організація – Євген Вітебський, Любов Котляр, 2015

© Рress, афіша – Любов Котляр, 2015

© Календар – Любов Котляр, Ольга Кузнєцова, 2015

© Фото на афіші – Сергій Котяро, 2016

 




  Ваш коментарий будет первым
Только зарегистрированные пользователи могут оставлять коментарии.
Пожалуйста зарегистрируйтесь или войдите в ваш аккаунт.