рус eng укр
в Украине
Национальный союз
фотохудожников Украины
горячая новость:Шановні колеги! У зв'язку з атаками на сайт він переноситься на хостінг до Німеччини, вибачте за незручності.
Главная - Новости - Выставки - У ПОЛТАВІ ВІДКРИЛИ МЕМОРІАЛЬНУ ДОШКУ ПОЛЬСЬКОМУ ФОТОГРАФУ ХМЕЛЕВСЬКОМУ
| 13 апреля 2017

У ПОЛТАВІ ВІДКРИЛИ МЕМОРІАЛЬНУ ДОШКУ ПОЛЬСЬКОМУ ФОТОГРАФУ ХМЕЛЕВСЬКОМУ


У Полтаві відкрили меморіальну дошку фотографу польського походження Йосипу Хмелевському. У другій половині дев’ятнадцятого століття,  саме у будинку по вулиці Соборності (колишній  Жовтневій),  20, Йосип Хмелевський відкрив перше власне фотоательє. Як фотограф потрапив до Полтави  та чи знає роботи Хмелевського світ, дивіться далі.

Історик Тарас Пустовіт розповідає : у 1875 році в Петербурзі Йосип Хмелевський знайомиться з майбутньою дружиною,  у тому ж році молодята переїжджають до Полтави, де мешкали батьки нареченої. Роботи Хмелевського знає весь світ - говорить працівник архіву, адже  його фотографії  дореволюційної Полтави виставлялись і за кордоном. Історик додає: якість робіт була високою і фотокартки зберігали свої фарби.

Тарас Пустовіт, заступник директора Державного архіву Полтавської області: Він блискуче створював і портрети, і пейзажі, і архітектуру,  сценічні й театральні сценки. Були кияни - дуже потужні фотомайстри. Одесити, харків’яни, але серед полтавських - Хмелевський - найвизначніший(фотомайстер).

За словами Тараса Пустовіта, у другій половині дев’ятнадцятого століття в Полтаві жило 1076 поляків. Фотограф Хмелевський все життя лишався вірним польським традиціям та культурі. 

Тарас Пустовіт, заступник директора Державного архіву Полтавської області: Те, що тут містилось ательє Хмелевського - це дуже вдале місце, бо неподалік був польський клуб, польський костел. 

На урочисте відкриття меморіальної дошки Хмелевському до Полтави приїхав віце-консул Польщі - Януш Яблонський. Іноземний гість говорить, що в Україні польський тиждень і кілька днів тому меморіальні дошки полякам відкрили у Бердянську та Харкові.

Януш Яблонський, віце-консул  Генерального консульства Республіки Польща у Харкові: Пан Хмелевський, доску якому ми откриваєм - это тоже свидетельсьтвует о дружбе поляков и украинцев. Я очень рад, что поляки много хорошего сделали для Украины.

Ольга Гриненко, Микола Янко. Полтавські телевізійні новини.
  Коментарии (1)
 1 
Написал(а) Странадко Едуард, в 08:15 17.04.2017
про Хмелевського: 
http://photospilka.com/stati/kim-skalackiy-poltavski-fotografi-ti-scho-zupinili-mit-fotografi-poltavi-1861-1921-rr.html 
але, чесно кажучі, якби Морозов не згадав у своєму грубезному томі (реверанс у бік провінції) Хмелевського не було б взагалі в історії фотографії.
Только зарегистрированные пользователи могут оставлять коментарии.
Пожалуйста зарегистрируйтесь или войдите в ваш аккаунт.