рус eng укр
в Украине
Національна спілка фотохудожників України
горячая новость:20 лютого День Пам'яті Героїв Небесної Сотні!
Главная - Новости - Выставки - ПИЛИП’ЮК ОЧОЛИВ КАФЕДРУ У ПОПЛАВСЬКОГО
| 26 мая 2016

ПИЛИП’ЮК ОЧОЛИВ КАФЕДРУ У ПОПЛАВСЬКОГО

 

Наш колега, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, заслужений діяч мистецтв України, президент видавничого підприємства «Світло й Тінь», головний  редактор однойменного журналу, автор 99 фотоальбомів, професор Львівської Національної академії мистецтв очолив створену вперше в Україні кафедру фотомистецтва у Національному університеті культури і мистецтв, який очолює Михайло Поплавський.

 

«Відкриття такої кафедри – то епохальна історична подія в освіті України, тим паче, що керуватиме нею знаковий українець, геніальний, відомий у всьому світі митець Василь Пилип’юк, – сказав Михайло Поплавський. – Безумовно, його діяльність у нас дасть такий необхідний зараз поштовх вітчизняному фотомистецтву, вихованню талановитої молоді».

Він зазначив також, що нововведення здійснене в руслі радикальних змін в університеті, які полягають, зокрема, у формуванні перспективних напрямів навчання.

Василь Пилип’юк, який має багаторічний досвід викладання у різних університетах України, пропонував створити подібну кафедру у кожному з них, однак реалізовано задум поки що лише у столичному навчальному закладі.

Про концепцію кафедри фотомитець зауважив під час першої зустрічі зі студентами – він виступив перед ними зі своєрідною актовою лекцією. Наочним матеріалом до неї стали його навчальний посібник з фотомайстерності «Українська художня фотографія», а також фотоальбоми «Світовідчуття епохи», «Світлопис душі», видання із серії «Постаті»: «Лицар нації» (про М. Колессу), «Чудотворна самобутність» (про Г. Кірпу), «Погоня» (про Д. Павличка), «Завжди вчитель» (про І. Франка), «Світи Святослава Гординського», «Сподвижник національної медицини» (про М. Павловського), «Світ моєї любові» (про М. Поплавського), «Володар кам’яного персня» (про Б. Возницького),  «Україна – земля Тараса» (про Т. Шевченка).

Професор сказав,  що «для нього є великою честю працювати в богемному університеті», де він буде з великою радістю навчати молодь теорії фотомистецтва та проводити майстер-класи.

Фотохудожник представивив і свою поетику творчості.

«Я усвідомлюю, що нашому фотомистецтву слід повернути добрий смак, – підкреслив він. – Ось чому й відчуваю обов’язок знайти та виховати таланти, донести до них національні та світові досягнення фотомайстрів. Моя мета: навчити документальній фотозйомці, а на базі одержаних знань перейти до освоєння фотомистецтва та створення його зразків. Треба відібрати тих юнаків та юнок, які люблять фото, і переконатися, чи є в їхньому характері та ниточка, яка, образно кажучи, може з’єднати фотоапарат і серце.

А тоді вже ліпити із них творців – таких, які повністю віддаються роботі, бачать те, чого не бачать інші, та відчувають світ і його кольори душею й серцем».

Віктор Мазаний, заслужений журналіст України.

Фото із сайту Національного університету культури і мистецтв.
  Ваш коментарий будет первым
Только зарегистрированные пользователи могут оставлять коментарии.
Пожалуйста зарегистрируйтесь или войдите в ваш аккаунт.


123