рус eng укр
в Украине
Національна спілка фотохудожників України
горячая новость:20 лютого День Пам'яті Героїв Небесної Сотні!
Главная - Новости - Выставки - Фотовиставка «ПОЧАТОК»
| 27 мая 2009

Фотовиставка «ПОЧАТОК»

10 квітня в Культурно-мистецькому центрі «Є», що в Івано-Франківську
по вул. Незалежності, 31, відкрилася фотовиставка «Початок», яка представляє творче обличчя Івано-Франківської обласної організації Національної спілки фотохудожників України (НСФХУ). Дана експозиція – це один із заходів в рамках 20-річчя НСФХУ, що протягом року відбуватимуться в різних регіонах України. Виставка триватиме до 21 квітня.

1. Учасники виставки з гостями і шанувальниками фотомистецтва

2. Жива легенда прикарпатської фотографії Павло Дроб’як

3. Багато в чому виставка стала можливою завдяки підтримці депутата обласної ради Богдана Романчика (Тисмениця)

4. Один з найважливіших фрагментів експозиції: роботи Степана Назаренка і Павла Дроб’яка – вони у 1989 році стояли біля джерела Національної спілки фотохудожників України

5. Слово має ветеран прикарпатської фотографії Казимир Річка

6. Арт-менеджер галереї «Є» Олена Дворецька і куратор виставки Ростислав Кондрат

7. Виступ Володимира Федорака – начальника Управління культури Івано-Франківської облдержадміністрації

8. Загальний вигляд центральної частини експозиції


Фотовиставка «ПОЧАТОК»

Цього року виповнюється 20 років одній з наймолодших творчих спілок – Національній спілці фотохудожників України (НСФХУ). 9-10 грудня 1989 року на Установчій конференції в Києві було проголошено про її створення. Близько сотні фотомайстрів засвідчили своє бажання створити фахове творче об’єднання. Прикарпаття представляла маленька делегація з чотирьох однодумців, яку очолював Степан Назаренко. Згодом він став керівником обласного осередку фотохудожників Прикарпаття і був його незмінним керівником до кінця життя. За двадцять років НСФХУ чисельно виросла до більш як семисот спілчан, а Івано-Франківська обласна організація НСФХУ зараз налічує у своїх рядах двадцять три фотомитці. Кілька днів тому, сьомого квітня, відбулися установчі збори Благодійного фонду імені Степана Назаренка, головною метою якого є встановлення всеукраїнської премії в галузі фотопортретистики.
Фотовиставка «Початок» - це не звіт і не підсумок роботи прикарпатських фотохудожників за двадцять років. Виставка демонструє проміжний етап у творчості прикарпатців, представляє сьогоденний стан їхніх творчих пошуків.
Поруч з авторами, які були першими у складі організації (Степан Назаренко, Павло Дроб’як, Віктор Солодкий, Вадим Клименко), на виставці представлені автори, що поповнили її ряди в 90-х роках (Василь Борис, Карло Діана, Богдан Мохняк, Михайло Яновський, Ростислав Кондрат, Мирослав Кушніренко, Іван Постоловський, Ярема Проців, Тарас Яковин) і вже зовсім нещодавно (Юрій Бакай, Роман Боднарчук, Тарас Дутка, Микола Іващенко, Микола Калитчук, Роман Михайлюк, Олександр Мурафа, Таня Павлик, Володимир Прудиус, Вітольд Сеньковський, Денис Трофімов). В експозицію також включено блок робіт молодих авторів (Микола Джичка, Дмитро Григор’єв, Тарас Українець, Уляна Паливода, Наталя Каблюк, Маріанна Глинська, Олексій Кожушко, Олександр Торб’як, Дмитро Петрина), які на сьогоднішній день є кандидатами до вступу в Національну спілку фотохудожників України.
«Початок» - це одна з виставок в низці заходів, що проходитимуть цього року в рамках 20-річчя НСФХУ. 27 березня херсонські фотомайстри відмітили ювілей рідної спілки сьомою бієнале «Південь 2009». 7 травня в Івано-Франківському краєзнавчому музеї відбудеться відкриття Другого національного конкурсу ім. Степана Назаренка «Фотопортрет 2009», з 4 по 7 червня в рамках Сьомої міжнародної фотоярмарки у Києві пройде виставка кращих робіт з доробку НСФХУ – це також фотовиставки з святкового пакету заходів. Аналогічні виставки відбудуться протягом року в більшості регіонів України. Також в рамках ювілею передбачається проведення інших заходів, як от національні фотоконкурси, авторські виставки, семінари, міжнародні фотосалони, традиційна щорічна серпнева звітна фотовиставка НСФХУ, майстер-класи, пленери, роад-шоу, бліц-конкурси тощо.

Parking guide in Klagenfurt   
  Ваш коментарий будет первым
Только зарегистрированные пользователи могут оставлять коментарии.
Пожалуйста зарегистрируйтесь или войдите в ваш аккаунт.


123