рус eng укр
в Украине
Національна спілка фотохудожників України
горячая новость:20 лютого День Пам'яті Героїв Небесної Сотні!
Главная - Новости - Выставки - «Благодійність крізь призму об’єктива»: Демонструємо-популяризуємо-розвиваємо благодійність разом!
| 09 декабря 2010

«Благодійність крізь призму об’єктива»: Демонструємо-популяризуємо-розвиваємо благодійність разом!

© Фото. Вадим Васін

З 8 по 15 грудня
у Галереї Фонду сприяння розвитку мистецтв (вул. Фролівська, 1/6, м. Контрактова площа) проходить фотовиставка «Благодійність крізь призму об'єктива».

Ідея фотовиставки - привернути увагу української громадськості до найкращих практик благодійності шляхом залучення любителів та професіоналів фотографії, бізнес-компаній, благодійних та громадських організацій до популяризації успішного досвіду благодійництва в Україні.
Всеукраїнський фотоконкурс «Благодійність крізь призму об'єктива», який був ініційований Українським форумом благодійників під патронатом Національної спілки фотохудожників України (сертифікат про надання патронату №9/2010), стартував у самому серці осені (10 жовтня) та тривав до 22 листопада. Більш ніж півсотні учасників з усіх куточків України надіслали фотокартки з метою продемонструвати власне бачення чи досвід доброчинності!

До конкурсу приймались роботи всіх фотографічних жанрів (портрет, репортаж та ін.) за наступними номінаціями: благодійність в освіті, благодійність у культурі, благодійність та охорона здоров'я; благодійність у громаді; благодійність у спорті; благодійність та соціальний захист; підтримка громадських ініціатив.
1 грудня 2010 року відбулося засідання журі Всеукраїнського фотоконкурсу «Благодійність крізь призму об'єктива». До складу журі долучились фотограф Ігор Гайдай; Анна Гулевська-Черниш, директор Українського форуму благодійників; Олександр Жилін, заступник головного редактора журналу Photographer; Ростислав Кондрат, секретар правління з організаційних питань Національної спілки фотохудожників України; Азіза Хамідова, експерт з питань соціального відповідального маркетингу, маркетинговий директор інформаційного аналітичного порталу CSR Journal.

Переможцями були визначені наступні учасники та було присуджено наступні відзнаки: 

1 місце (Золота медаль Національної спілки фотохудожників України) та аплодисменти захоплення журі одержав Вадим Васін з фотороботою «Только живите!», що висвітлювала благодійну акцію в підтримку онкохворих дітей.
2 місце (Срібна медаль Національної спілки фотохудожників України) посіла Всеукраїнська БО «Серце Батьківщини» (Людмила Лисенко) з фотографією
«Ти хороший та ласкавий, Ти привітний. Гарний, славний. Будь здоровий, не хворій.
Наш дідусю дорогий!». Проблематика фотокартки є доволі гострою та актуальною, адже розкриває сучасний стан українських пенсіонерів. На світлині зображений дідусь, який з щирою дитячою радістю прийшов отримати допомогу від місцевого центру з обслуговування пенсіонерів.
3 місце (Бронзова медаль Національної спілки фотохудожників України) посів Херсонський міський центр молодіжних ініціатив «Тотем» (Афанасьєва Олена Валеріївна) з фотокарткою «Найбільш зворушливе змагання», що розповідає історію найменшої волонтерки благодійного ярмарку, Ольги Кушнір (4 роки), яка розплакалася, коли побачила, що її сестра Ульяна зібрала у скриньку більше.
4 місце (Диплом Національної спілки фотохудожників України першого ступеня) одержав БФ «Для обдарованої молоді» (Проценко Людмила) з неповторною та справді вражаючою серією фотокарток «Маестро». Світлини зображають відомого скрипаля Михайла Казініка, який проводить сеанси музичної терапії для дітей з діагнозом ДЦП у реабілітаційному центрі «Шанс» та в товаристві «Аюрведа» (м.Біла Церква).
5 місце (Диплом Національної спілки фотохудожників України другого ступеня) було присуджено Максиму Чугую за фотокартку з назвою «Погляд». На фотографії - дівчинка, яку всиновила молода сім`я.
6 місце (Диплом Національної спілки фотохудожників України третього ступеня) посіла Наталія Вовк зі світлиною «Тепло», що розповідає про поїздка Молодіжної благочинної спільноти до школи-інтернату для дітей із вадами розвитку в с. Верхнє Синьовидне. На фото: маленька Віка - дитина з чи не найтяжчим захворюванням в інтернаті. Їй потрібен спеціалізований догляд, щоб вона могла наздогнати у розвитку своїх ровесників. Попри своє тяжке захворювання, Віка - дуже талановита і чуттєва дитина.

Також члени журі визначили найкращі фотодоробки за всіма номінаціями фотоконкурсу, які отримають подарунки від Донецького благодійного фонду «Доброта»:

Номінація "Благодійність в освіті"

Визнання журі в цій номінації отримала фотографія «Вийміть іграшки із ранців, Вже сьогодні без вагань! А біжіть до школи вранці, Здобувати світло знань!» Всеукраїнського БО «Серце батьківщини». Світлина розповідає історію першого вересня для школяриків Борщівської початкової школи, що розпочався з подарунків. Адже затяжна фінансово-економічна криза негативно позначилася на сільських початкових школах.

Номінація "Благодійність у культурі"

БФ Влади Прокаєвої з фотокарткою «З молитвою до Святого Миколая» одержав відзнаку журі у вищезазначеній номінації. Світлина ілюструє виступ дитячого хору на Всеукраїнському конкурсі-фестивалі «На Святого Миколая творча іскорка палає», який проводив Благодійний фонд Влади Прокаєвої «Обдаровані діти - майбутнє України» в рамках програми фонду «Підтримай юний талант».

Номінація "Благодійність та охорона здоров'я"
Серія фотографій Марини Хоменюк, що зображає доброчинну ініціативу лікарів-стоматологів у Військовому госпіталі (м. Львів) надихає та спонукає бути небайдужим та активним у благодійних діяннях. Саме тому журі відзначили фотодоробки учасниці у цій номінації.

Номінація "Благодійність у громаді"
Фотокартка «Мій коник» від Молодіжної благодійної спільноти Львова отримала визнання у даній номінації. Адже є своєрідною ілюстрацією етапу реалізації спільного проекту з Благочинним аукціоном від Lviv Fashion Week «Діти для дітей». В межах проекту діти зі школи-інтернату для дітей з вадами розвитку у с. Верхнє Синьовидне та волонтери, члени МБСЛ та студенти Львівської академії мистецтв виготовили кілька лотів (ляльки-мотанки та картини). Кошти, отримані з аукціону, були спрямовані на облаштування ігрової кімнати дітей у школі-інтернаті Верхнього Синьовидного та на закупівлю обладнання для міської дитячої лікарні "Охматдит". На фото: Надійка (учениця школи-інтернату) та її картина «Мій коник».

Номінація "Благодійність у спорті"
Фотографія Наталії Павлюк (Центр освітніх ініціатив), що розповідає про Участь волонтерів ЄВС у роботі шкільного європейського клубу на шкільних спортмайданчиках під час літніх канікул та вересня 2010 р. в рамках проекту «Львівське літо з тренером з твого подвір'я», одержала відзнаку журі у вищезазначеній номінації.

Номінація "Благодійність та соціальний захист"
Дітковська Анна з фотокарткою «Давай знайомитись!», що стала своєрідним одкровенням, - не могла лишитись поза увагою журі фотоконкурсу. На фотографії зображена дівчинка хвора на рак. Після театральної постановки волонтерів БФ «Сильні духом» вона, дуже зворушена, підійшла до однієї з учасниць, щоб познайомитись та пограти з ведмежатком.

Номінація "Підтримка громадських ініціатив"
Молойко Василь Васильович з фотографією «Смуток» отримав відзнаку від журі фотоконкурсу у вищезазначеній номінації. Фотосвітлина розповідає про акцію біля будівлі Верховної Ради України, що була присвячена Всесвітньому дню захисту тварин «Зооцид поза законом». Метою акції була спроба змусити Верховну Раду України схвалити нову редакцію закону «Про захист тварин від жорстокого поводження».

Онлайн галерея: http://picasaweb.google.com/forum.blagodiynykiv/Photocompetition2010

Організатори та партнери: Український форум благодійників, Національна спілка фотохудожників України, галерея Фонду сприяння розвитку мистецтв, інформаційно-аналітичний ресурс CSR Journal, український портал MOST.UA, BizReliz, портал Громадський простір, Вісник благодійництва , Портал фотоклубів України , інформаційно-ресурсний центр «ГУРТ».

Контактні особи:
Катерина Григоренко, координатор інформаційних проектів, Український форум благодійників, 0973546811, e-mail: kati.grygorenko@gmail.com Даша Непочатова, керівник програм, Український форум благодійників, e-mail: dasha.nepochatova@ufb.org.ua


_certificat_philontrophy.jpg
  Ваш коментарий будет первым
Только зарегистрированные пользователи могут оставлять коментарии.
Пожалуйста зарегистрируйтесь или войдите в ваш аккаунт.


123